Izvor: mojnovisad.com / Fotografija: Ilustracija/ Moj Novi Sad

Aktivistkinje iz grupe SviĆe pozvane na informativni razgovor, PSG zove građane da ih podrže
Organizovana grupa SviĆe saopštila je na društvenim mrežama da su njihove aktivistkinje Jelena Božić i Darija Stepić pozvane na informativni razgovor.
Kako navode, one bi sutra, 6. maja, u 14 časova trebalo da se jave u Policijsku stanicu Stari grad u Radničkoj ulici (u Novom Sadu), i da daju izjave u svojstvu građanki.
Takođe, ističu da razlozi poziva na informativni razgovor nisu navedeni u pozivu, niti su im poznati.
Iz grupe SviĆe u komentarima objave pišu da će biti ispred stanice i, iako još uvek nisu uputili zvaničan poziv, poručuju građanima da dođu da podrže Jelenu i Dariju.
PSG: Represija se nastavlja, pokažimo im da neće proći!
Pokret slobodih građana (PSG) Novi Sad, čijiih petoro aktivista se nalazi u pritvoru na Klisi, takođe je pozvao je Novosađane da se sutra u 14 sati okupe ispred Policijske stanice u Radničkoj ulici.
– Očigledno je reč o nastavku represije, kojoj se izlažu oni koji su godinama najodlučniji u ovoj borbi, a Jelena i Darija su i više od toga - reč je o aktivistkinjama koje su podizale i održavale proteste u Novom Sadu od pada nadstrešnice 1. novembra. One su uvek bile tu za nas, sada moramo mi biti tu za njih – istakli su i dodali:
– Recimo glasno - NE DAMO JELENU I DARIJU, NE DAMO PRVOBORCE!
Sramota bre, Srbi!
pre 42 dana i 14 sati
Ovako nije bilo pod Titom. Tada su na info razgovor zvali samo teže kriminalce ili one koji su ozbiljno četnikovali ili ustašovali u cilju rušenja cele Federacije Jugoslavije.
A sad narod želi jedino da promeni autokratsku partiju na vlasti - SNS koja obilno krade i siluje narod i autokratu Aleksandra Vučića, za čije loše zdravlje se molimo, jer je to izgleda jedini način da siđe sa vlasti.
I da prestane da tera urednike televizija da prenose njegova brojna Obraćanja.
Mišić
pre 42 dana i 14 sati
To beše oni sa maskama zečeva što trče noću po gradu i cerekaju se kao da snimaju niskobudžetni horor?
Da ... jedan od boljih primera kako opozicija vrbuje po Kovinu i Lazi.