Cena brašna ostaje ista do kraja februara 2025. godine

Cena brašna ostaje ista do kraja februara 2025. godine

Vlada Srbije produžila je do 28. februara 2025. Uredbu o ograničenju visine cena osnovnih životnih namirnica, koja se primenjuje od 1. marta ove godine u cilju sprečavanja i otklanjanja štetnih posledica poremećaja na tržištu u pogledu snabdevanja, ograničavaju proizvođačke cene i cene u trgovini na veliko i malo osnovnih životnih namirnica.

Prethodna uredba važila je do 31. avgusta, a ova nova uredba stupa na snagu danas, 1. septembra.

Prema ovoj uredbi, maksimalna maloprodajna cena brašna tipa T-400 glatko, ne sme prelaziti 54,99 dinara po kilogramu, odnosno maksimalna proizvođačka cena ne sme prelaziti 45 dinara po kilogramu.

Trgovci na malo koji prodaju prehrambene proizvode obavezni su i da u strukturi dnevne ponude svih vrsta brašna tip T-400 glatko imaju najmanje jednu robnu marku tog tipa brašna u pakovanjima do jednog kilograma, uključujući jedan kilogram.

Uredbom je propisano i da maksimalna maloprodajna cena brašna tip T-500 ne sme prelaziti 49,99 dinara po kilogramu, a maksimalna proizvođačka cena je 40,90 dinar.

Trgovci na malo koji prodaju hleb obavezni su da u strukturi dnevne nabavke svih vrsta brašna tip T-500 imaju najmanje jednu robnu marku tog tipa u pakovanjima od kilogram.

Za kršenje Uredbe propisane su novčane kazne za pravna lica i preduzetnike od 5.000 do 2.000.000 dinara, a može se izreći i zaštitna mera zabrana vršenja određene delatnosti u trajanju od šest meseci do jedne godine, prenosi portal Nova.rs.

* Sva polja su obavezna (Preostalo 500 karaktera)

Pošalji fotografiju uz komentar (do 2MB)
  • IZNOGUD

    pre 531 dan i 5 sati

    Stvarno mi nije jasno. Cena brašna ostaje ista još višr od godinu dana i neko na tu odluku daje negativan lajk. Manimo se stranaka ...šta je bitnije. Ostrašćenost,ditno plaćanje, sendviči...upotrebimo malo mozak...Naša zemlja, njive...naše brašno !

  • Dora

    pre 531 dan i 2 sata

    Ne znam kakav moraš biti mentalni sklop da negativno lajkuješ cenu brašna koja će ostati ista, naime neće poskupeti ?

  • Političko mešanje je negativno

    pre 531 dan i 1 sat

    I Dora i Iznogud su provereni i overeni SNS simpatizeri i botovi.
    Oni NEMAJu svoje mišljenje već postupaju isključivo onako kako misle d abi s epartiji svidelo, čak i bez naloga partije.
    Kakav mentalni sklop moraš biti, da nemaš svoje mišljenje?
    Znači sutra se desi velika tragedija čiji je uzročnik vaša partija, i vi lajkujete i branite to?
    NEGATIVNI lajkovi nisu zbog cene brašna uopšte.
    Oni su isključivo zbog situacije da nas vaš Vođa LAŽE o prosecima plata 100.000 - od kojih narod nema hrane!

  • IZNOGUD

    pre 530 dana i 11 sati

    Samo kada pametnjakovići znaju ko je čiji simpatizer. Da ni si ti možda Marinikin ili Ćutin simpatizer ? Pričaš gluposti. Ima dosta sirotinje kojima cena brašna znači jako puno. Možda i sami mese hleb ili kupuju jeftiniji posle 18 h u nekim prodavnicama. Zaslepljen si debilnom politikom i sve što znaš to je lupetanje o strankama i botovima. Da primaš minimalac drugačije bi reagovao na cene