CEV KUP: Vojvodina poražena u Pjaćenci

Prvotimci Vojvodine NS seme poraženi su u Italiji, u prvom meču osmine finala CEV kupa. Italijanska Pjaćenca bila je prejaka na svom terenu za mlađanu novosadsku ekipu, a slavila je rezultatom 3:0.

U prva dva seta domaći tim rano je sticao osetnu prednost i čuvao je do kraja. Dobrim blokom i servisom, ali i napadom držao je na odstojanju crveno-bele, a u drugom periodu italijanski predstavnik bio je i dominantan. Tek u trećem setu oslobodili su se Novosađani, pojačali servis i napad, smirili prijem i igrali mnogo hrabrije. Prava je šteta što Vojvodina nije iskoristila sve šanse, jer je tokom tokom celog trećeg seta bila ne samo ravnopravan rival, nego je u samom finišu i vodila, te imala priliku da produži ovaj duel. No, iskustvo igrača Pjaćence presudilo je da oni, ipak, i ovaj period reše u svoju korist (27:25), te tako stave tačku na utakmicu.

Revanš se igra 15. februara u Novom Sadu.