Fotografija: mojnovisad

FOTO i VIDEO: Poljoprivrednici stigli u kampus
Nakon što su pripadnici interventne policije i žandarmerije pokušali da zaustave paore koji su najavili dolazak u kampus novosadskog Univerziteta, poljoprivrednici su svojim traktorima uspeli da stignu na najavljenu lokaciju.
Predstavnik Inicijative za opstanak poljoprivrednika Srbije Goran Filipović izjavio je za N1 da su poljoprivrednici pregovarali sa Vladom Srbije da ih puste u Novi Sad da pruže podršku studentima.
Vlada im je dala dozvolu da uđu u Novi Sad.
Kako je najavio, danas će 17 traktora stići do Novog Sada, a sutra, u nedelju još 8.
– Poljoprivrednici sa traktorima ostaju u Novom Sadu do 1. februara kada će biti blokada mostova. Došli su da pružaju zaštitu studentima. Podržavaju studentske zahteve jer smatraju da će sa ispunjenjemtih zahteva profunkcionisati pravna država i onda će se rešiti i problemi poljoprivrednika – rekao je u krtakoj izjavi za medije Mileta Slankamenac iz Inicijative za opstanak poljoprivrede Srbije.
Studenti su paore dočekali aplauzom, a pozdravljali su ih i građani, koji su se zaustavili na ulici da aplaudiraju. Iz automobila su ih pozdravljali automobilskim sirenama.
Saobraćaj se na Bulevaru cara Lazara kod kampusa odvijao usporeno, sve dok građani nisu blokirali put, kako bi 15-minutnom tišinom odali počasti stradalima u padu nadstrešnice.
Potom su poljoprivrednici parkirali traktore u centru univerzitetskog kampusa.
Izvori: N1, Moj Novi Sad
Sale
pre 118 dana i 19 sati
Ako nekome od dragih poljoprivrednika treba mesto da se plahnu, odmore, odspavaju, neka mi se jave na