FOTO: Mladi rukometaši iz Dortmunda u poseti Novom Sadu

FOTO: Mladi rukometaši iz Dortmunda u poseti Novom Sadu

Član Gradskog veća za sport i omladinu Ognjen Cvjetićanin primio je u Gradskoj kući mlade rukometaše iz Dortmunda koji, u okviru sportske saradnje između gradova pobratima, kao gosti Rukometnog kluba "Jugović", borave u Novom Sadu.


- Dortmund je naš grad pobratim već dugih 35 godina i mi se trudimo da održavamo i produbljujemo naše odnose, pre svega u oblasti sporta. Na tom polju odlično sarađujemo, ali je i saradnja na polju kulture i humanitarnih aktivnosti dugotrajna i intenzivna. Mi se uvek trudimo da budemo dobri domaćini i da toplo dočekamo sve goste koji dolaze u naš grad, a po tom gostoprimstvu su Novosađani i generalno poznati. Radujemo se odlasku naše ekipe naredne godine u Dortmund na revanš susret sa željom da ovo prijateljstvo traje što duže –
rekao je Ognjen Cvjetićanin.Naime, Rukometni klub ''Jugović'' iz Kaća domaćin je ekipi ''DJК Oespel Кley'' iz Dortmunda koja će učestvovati na tradicionalnom međunarodnom rukometnom turniru kojim se neguje i pospešuje bratska saradnja između Novog Sada i nemačkog grada Dortmunda. Ekipu ''DJК Oespel Кley'' čini ukupno 16 članova, uglavnom dečaci rođeni 2004. i 2005. godine, dok je vođa ekipe sportski i društveni radnik Gunter Beste.Direktor RК ''Jugović'' Dragan Vrgović rekao je da mlade igrače već tradicionalno očekuje revanš u Dortmundu i da su ti takmičarski susreti odlična prilika za zbližavanje omladine iz Srbije i Nemačke.

Oceni vest:
0
0

* Sva polja su obavezna

Pošalji fotografiju uz komentar (do 2MB)

Ovaj članak još uvek nije komentarisan

OK Vojvodina gradsko groblje lisje elektrovojvodina servisne informacije novi sad raspored sahrana i ispraćaja almaško groblje groblje Elektrodistribucija Novi Sad jkp lisje novorođenčad isključenja struje bez vode bebe hrana JKP Vodovod i kanalizacija betanija raspored sahrana novi sad Spens havarija na vodovodu servisne informacije vremenska prognoza štrand novosadsko porodilište sahrane novi sad sahrane radosne vesti opens 2019 opens distrikt bez struje