Zoran Radičanin, član Atletskog kluba Čegar iz Apatina pobedio je na  27. Novosadskom maratonu koji je održan danas u Novom Sadu.

Beograđanin, koji nastupa za vojvođanski tim, pobedio je s vremenom 2 sata 54 minuta i 19 sekundi. U ženskoj konkurenciji na 42,195 kilometara pobedila Beograđanka Ljiljana Latinović s vremenom od 4 sata 38 minuta i 12 sekundi.

Na najdužoj stazi drugo mesto pripalo je Uglješi Nikoliću iz Rumenke, dok je bronza otišla Slovencu Juriju Erlahu. Srebro kod žena maratonaca završilo je u rukama Novosađanke Biljane Čonkić iz Atletskog rekreativnog kluba Fruška gora, a treće mesto osvojila je Snežana Kliska iz Petrovaradina.

Interesantno je da Zoran Radičanin radi u jednom beogradskom radiju, a bavi se atletikom dvadeset i pet godina.

U trci na 33,815 kilometara, pobedio je Novosađanin Aleksandar Radukin, ispred Gorana Dimkovića i Gabora Ikotina. Prvo mesto u ženskoj konkurenciji osvojila je Aleksandra Burkanović iz glavnog grada Vojvodine, a drugo Aleksandra Milivojević iz Požege, a trećeplasirana bila je Marina Brbaklić Tepavac iz Sombora.

Na 25,435 kilometara najbrži takmičar bio je pripadnik Vojske Srbije, Nenad Milosavljević, drugo mesto osvojio je Sergej Damljenov iz Ruske Federacije, dok je treće mesto pripalo Stevanu Šakoti iz Beograda. U ženskoj konkurenciji prvoplasirana je Jelena Nikolić iz Pančeva, Zorica Korugar iz Novog Sada osvojila je drugo, a Aleksandra Janković iz Kule treće mesto.

Pobedu na 10.548 metara odneo je Đuro Borbelj iz Vojske Srbije, ispred takmičara iz Ruske Federacije Denisa Molijaninkova iz Komsomolska, a treće mesto pripalo je Novosađaninu Aleksandru Adžiću koji nastupa za Beogradski trkački klub. U trci na 10 kilometara  u ženskoj kategoriji prvo mesto osvojila je Nevena Jovanović, pripadnica specijalnih jedinica "Kobre", drugoplasirana je bila Nataša Ćulafić, a treća Marina Radovanović s Vojnomedicinske akademije.

U štafetnom maratonu titulu iz prošle godine odbranila je ekipa Specijalne brigade Vojske Srbije iz Pančeva, drugi je bio  tim Žandarmerije, a treći članovi policijske brigade MUP-a Srbije.

Održane su i trke građana na šest kilometara, trke za osnovce i srednjoškolce na 1.000 metara, 800 metara i 400 metara. Takođe, neizostavna je bila i tradicionalna puzeća trka beba na 4,195 metara, kao i trka kornjača, koja je i zaštitni znak maratona.

Na ovogodišnjem takmičenju nastupilo je više od 1.000 trkača iz 17 država, a start i cilj bio je u centru Novog Sada.