11.1°C
Nedelja, 17. maj 2026. Oglašavanje

Vesti | Društvo

·

11.10.2022. u 00:10

FOTO: Tekstilne (taktilne) novine kao sredstvo inkluzije

Završna prezentacija putujuće izložbe “Tekstilne (taktilne) novine” održana je u utorak u Ogranku gradske biblioteke “Žarko Zrenjanin” na Novom naselju. 

Program je nastavak saradnje vizuelne umetnice Milice Dukić sa nastavnicima i korisnicima škole “Dr Milan Petrović” u Novom Sadu, koja se bavi obrazovanjem i vaspitavanjem dece i odraslih sa smetnjama u razvoju, tokom čitavog njihovog života. Projekat “Tekstilne (taktilne) novine” podrazumeva realizaciju tekstilnih objekata po uzoru na dnevne novine iz Srbije, Mađarske i Poljske, čime se problematizuje količina i kvalitet vizuelnih informacija koje dobijamo listanjem dnevne štampe. 


Korisnici škole direktno učestvuju u kreiranju savremenog umetničkog dela kroz odabir tehnike veza, boje konaca, stilizaciju vizuelnih materijala i izradu veza. Vezene “stranice” mogu da iskuse i slepi i slabovidi. 


Izložba može još da se poseti
do 14. oktobra u Ogranku biblioteke “Žarko Zrenjanin”, u ulici Dušana Danilovića 12 (Novo naselje), u nedelji kada ogranak obeležava 50 godina od osnivanja. 


Projekat realizuje Udruženje građana “Reaktor” uz podršku Gradske uprave za kulturu Grada Novog Sada.

Komentari

Još uvek nema komentara.

Preostalo još 500 karaktera

Dešavanja u gradu

Sport

17. May

·10:00

·Begečka jama

BNS Akvatlon triatlon kluba Dynamic
Predstava

17. May

·11:00

·Pozorište mladih

Pustinjski snovi
Film

17. May

·11:00

·Arena Cineplex

Arena Cineplex – repertoar za nedelju
Film

17. May

·12:00

·Cineplexx Promenada

Cineplexx Novi Sad – repertoar za nedelju
Izložba
Predavanje

17. May

·15:00

·Novi Sad

DUHOVNA ŠKOLA – ŠKOLA ŽIVOTA
Predstava

17. May

·15:00

·Akademija umetnosti Novi Sad

Buđenje proleća