HOKEJ: Vojvodina zabeležila treću pobedu zaredom (FOTO)

Utakmica 11. kola IHL lige između Vojvodine i Maribora, završena je u nedelju uveče, u punoj Ledenoj dvorani Spensa, rezultatom 7:3 (4:1, 1:2, 2:0).

Gosti su u 14. minutu došli u vođstvo golom Nemanje Pejovića, ali se obrt desio već u naredna dva minuta – u 15. minutu je Vladan Drozdik izjednačio, a u 16. golovima Radosavljevića i Nikolića crveni su poveli 3:1. Do kraja trećine, Siniša Pajić postigao je gol za domaće i doveo do konačnog rezultata prve trećine, 4:1.

U drugoj trećini, obe ekipe su napravile mnogo isključenja, ali u toj situaciji su se Slovenci bolje snašli. U 21. minutu, prednost Vojvodine povećao je Miloš Babić, a samo šest minuta kasnije pogodak za goste postigao je Novosađanin u redovima slovenačkog tima, Andrija Racić. U 33. minutu igre, Luka Jurič postiže treći i poslednji gol za ekipu Maribora.

U poslednjoj trećini, domaćini su dali dva gola – u 55. minutu Svjatoslav Akimov i u 58. Artjom Hoholev. Ledenom dvoranom orila se pesma vernih navijača Voše, pa je atmosfera na utakmici bila veliki podstrek za igrače Vojvodine, koje je ova pobeda dovela na sedmo mesto IHL liste.

Naredna utakmica u Novom Sadu odigraće se u subotu, 18. novembra, protiv zagrebačkog Medvešćaka.