Jaćimoviću vraćaju vozačku dozvolu, najavio prevoz na predstojeće proteste

Jaćimoviću vraćaju vozačku dozvolu, najavio prevoz na predstojeće proteste

Prevoznik Milomir Jaćimović izjavio je da je dobio poziv iz policije u Žablju da preuzme vozačku dozvolu, koja mu je prvobitno bila oduzeta.

Jaćimoviću je dozvola bila oduzeta u ponedeljak, 8. decembra, nakon što je doneo lekrarsko uverenje sa pregleda u novosadskom Zavodu za zdarvstvenu zaštitu radnika Železnice Srbije.

Jaćimović: "Razmišljam da podignem šator pred MUP-om u Žablju" – tvrdi da mu je dozvola oduzeta bez osnova

U MUP Žabalj rečeno mu je da to uverenje nije validno i da pregled mora da bude urađen u domu zdravlja.

Jaćimović je objasnio da je tako i učinio, pa je konačno usledio poziv da preuzme vozačku dozvolu.

Oni su računali na to da ću pasti na lekarskom pregledu, ili da će mi takvim pristupom oterati ostale vozače – naveo je prevoznik.

Najavio je da nastavlja borbu i podršku studentima, pa će ih u subotu, 13. decembra, voziti na protest u Bačku Palanku, a 21. decembra u Novi Pazar, piše N1.

Novosadski studenti pozivaju na protest 13.12. nakon čega će organizovano ići u Bačku Palanku

Studenti DUNP-a objavili datum novog velikog protesta u Novom Pazaru

Podsećamo, Jaćimoviću je do sada policija oduzela sedam autobusa, a vraćena su mu tri vozila. Takođe mu prete kazne zbog kojih su on i njegov maloletni sin štrajkovali glađu ispred novosadske Banovine. 

Više u povezanim vestima:

* Sva polja su obavezna (Preostalo 500 karaktera)

Pošalji fotografiju uz komentar (do 2MB)

Ovaj članak još uvek nije komentarisan