Koncertom Momo Kodama otvoren ''Piano city''

Koncertom Momo Kodama otvoren ''Piano city''

Novosađani i Novosađanke u tri festivalska dana u prilici su da na 26 lokacija u gradu uživaju u 88 koncerata koje će održati profesionalni pijanisti, studenti, učenici muzičkih škola i amateri entuzijasti, uz zastupljenost najrazličitijih muzičkih žanrova.

Nastupom japanske pijanistkinje Momo Kodama, u Sinagogi je u petak 7. septembra otvoren drugi po redu ''Piano city''.

- Povod večerašnjeg okupljanja zaista zavređuje veliku pažnju, jer to nije samo još jedan kvalitetan koncert u Sinagogi, već otelotvorenje vizije da naš grad živi sinergiju kulture i umetnosti kao najmoćnijih medija koji zaista povezuju ljude. ''Piano city'', s druge strane u naš grad dovodi najbolje pijaniste, najznačajnija imena umetničke muzike, ali i studente, amatere koje izjednačava ljubav prema muzici. Novi Sad će tokom festivalskih dana biti grad muzike, zajedništva, deljenja, grad kreacije i povezivanja, a to su vrednosti za koje se zalažemo i koje promovišemo – rekao je član Gradskog veća za kulturu Dalibor Rožić na svečanom otvaranju.


Festival se održava u okviru ''Kaleidoskopa kulture'' od 7. do 9. septembra, a preko 150 pijanista i pijanistkinja iz 10 zemalja i dvadesetak gradova prodefilovaće Novim Sadom tokom trajanja manifestacije.

Program će zatvoriti niški pijanista Dejan Ilijić, frontmen sastava EYOT, premijernim izvođenjem kompozicija za solo klavir u Sinagogi 9. septembra u 21 čas, a ekskluzivitet programa je gostovanje idejnog tvorca i osnivača ''Piano city'' koncepta, berlinskog pijaniste Andreasa Kerna, koji će se u Kulturnom centru LAB, u subotu 8. septembra u 19 časova, predstaviti Novosađanima u muzičkom tok-šou formatu ''Susret sa umetnikom''.

Među učesnicima festivala je i jedna od najuspešnijih srpskih klasičnih pijanistkinja mlađe generacije Marija Timotijević, zatim mlade nade srpskog pijanizma Vuk Božilović, Ivana Damjanov, Adem Mehmedović, Veljko Nenadić, kao i gosti iz regiona i inostranstva.

Na pet lokacija biće održani celodnevni koncertni maratoni pijanista i to na SPENS-u, na platou ispred rektorata Univerziteta u Novom Sadu, u Saletli u Dunavskom parku, u Muzeju Vojvodine i Likovnom salonu Kulturnog centra Novog Sada.

Celokupan satnica dostupna je na sajtu festivala.

Organizator manifestacije je udruženje ''Mistyland', uz podršku Uprave za kulturu Grada Novog Sada.

Oceni vest:
0
0

* Sva polja su obavezna

Pošalji fotografiju uz komentar (do 2MB)

Ovaj članak još uvek nije komentarisan

sahrane almaško groblje Isključenje struje gradsko groblje radosne vesti novorođenčad epk 2021 Elektrodistribucija Novi Sad bebe Daško i Mlađa isključenja struje bez vode groblje betanija novosadsko porodilište OK Vojvodina bez struje opens 2019 havarija na vodovodu servisne informacije novi sad Spens Fruška gora elektrovojvodina JKP Vodovod i kanalizacija raspored sahrana novi sad odbojka lisje jkp lisje servisne informacije sahrane novi sad