KUP: Voša eliminisana, Lalatović se sukobio sa trenerom Javora

Fudbaleri Javora plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su u Ivanjici pobedili Vojvodinu nakon boljeg izvođenja penala - 7:5 penalima (2:2, 1:0). Javor je poveo u 26. minutu golom Marka Docića, a Vojvodina je u drugom kolu preokrenula preko Nikole Ašćerića u 46. i Siniše Babića u 67.

Činilo se da su Novosađani bliži polufinalu, ali je u 88. minutu Jovan Dokić zatresao mrežu i borbu o pobedniku odložio za penale.

Za Ivanjičane su sa bele tačke redom bili precizni Dokić, Josović, Docić, Dražić i Stojaković, a za Vođu su pogađali Malbašić, Babić i Panković, ali ih je eliminisala odbrana Đogatovića koji je zaustavio šut Lazara Rosića u drugoj seriji.

Susret je ostao u senci sukoba između trenera Mladena Dodića i Nenada Lalatovića koje su sekunde delile da se potuku, što bi se i dogodilo da ih saradnici nisu sprečili.

Incident se dogodio u finišu utakmice četvrtfinala Kupa Srbije, pri rezultatu 1:2 za Novosađane. Javor je krenuo u napad dok je jedan gostujući igrač ležao na terenu, a Lalatović je odjednom viknuo ka Dodiću:

- Pi***, što ne zaustaviš igru?!

Kada je trener Ivanjičana shvatio da se njemu obraća, uzvratio je:

- Meni se obraćaš, meni? Ja da sam video da igrač leži, prekinuo bih igru.

Tom prilikom su se Dodić i Lalatović zaleteli jedan na drugog i da nije bilo njihovih saradnika sa klupe da ih zaustave, sigurno bi došlo do tuče.

- Ti ćeš da mi držiš predavanje - poručio je Dodić, na šta je Lalatović nastavio sa psovkama i pozivanjem na tuču.

- Dođi, dođi... 'Ajde, dođi - uz brojne psovke je Lalatović dozivao Dodića da se fizički obračunaju.

Kako god da se završi borba za polufinale Kupa, naš fudbal je još jednom gurnut u blato.