Izvor: mojnovisad.com / Fotografija: ilustracija/mojnovisad
Maturanti Jovine gimnazije stupaju u jednonedeljni bojkot
Plenum maturanata Jovine gimnazije obavestio je javnost učenici završne godine stupaju u jednonedeljni bojkot nastave u periodu od 12. do 16. januara "usled višenedeljnog izostanka transparentnih i zvaničnih informacija u vezi sa bezbednošću škole i povratkom u matičnu školsku zgradu".
– Odluka o bojkotu izglasana je većinom glasova, kao odgovor na ignorisanje svih prethodnih zahteva učenika i nepostojanje jasne komunikacije od strane uprave škole, direktora i nadležnih institucija – poručili su maturanti i dodali da će se ovom bojkotu pridružiti i svi ostali učenici od prvog do trećeg razreda.
Zahtevi bojkota:
1. Dostavljanje kompletne dokumentacije koja se odnosi na procenu bezbednosti škole
2. Utvrđivanje i javno saopštavanje krajnjeg roka za povratak učenika u matičnu školu
– Naglašavamo da je pravo na bezbedno školovanje osnovno pravo svakog učenika. Ovim bojkotom ne odustajemo od znanja, već se borimo za uslove u kojima je obrazovanje moguće, kvalitetno i bezbedno – naglasili su maturanti.
Aleksandar
pre 54 dana i 22 sata
Plenumi su beznadežni da ispostavljaju bilo kakve zahteve, a škola nije obavezna.
Obrad
pre 54 dana i 15 sati
SREDNJA ŠKOLA JE NEOBAVEZNA. SLOBODNO BOJKOTUJTE DO VEKA!
Podbarkinja
pre 54 dana i 13 sati
Bravo pametna deco! Pravi ste "zmajići", a to što se neki pozivaju na "nezakonitost" vašeg plenuma ne znači ništa, možete svoje zahteve da iznesete i kao skup pojedinaca, bitno je da je to što zahtevate zakonito. i ne obazirite se na besmislene komentare.
Deca UVEK bolje znaju
pre 54 dana i 12 sati
Ne rade to oni zbog jednog SNS Obrada. Već, zbog međunarodne zajednice.
Kad se Vučko pojavi negde, njegove reči imaju mnogo manju težinu, ljudi ga pitaju što ti deca štrajkuju.
Samo šaljite poruku deco - ovo nije dobra država!
Za razliku od nas matorih i isušenih, deca više koriste emotivnu i intuitivnu inteligenciju. Ona vam daje odgovor kad sva logika zakaže.
SAMO NAPRED DECO !!! OVO JE BARA, MOČVARA iz Domanovićeve "VOĐA" pripovetke.
Jeste, te što je deca Srbije više nemaju u lektiri.
Vladimir
pre 53 dana i 8 sati
I sta sad? Kako vas nije sramota da nas vise *** cenzurisano ***..krenite da ucite vreme vam je.
Vojo
pre 51 dan i 3 sata
Додуше, показали би већа муда када би се исписали из школе и почели да раде пошто их школа не могу интересује..