Fotografija: Udruženje građana "Bute dobri"

Mural "Srpska Atina" vraćen u prvobitno stanje
Samo 24 sata pošto se pojavio, prekrečen je "kural" na zidu zgrade na uglu Trga republike i Gimnazijske.
Da podsetimo, ctrež muškog polnog organa – među Novosađanima poznatiji kao "kural", urađen crvenom bojom, osvanuo je juče ujutro na muralu "Srpska Atina". Ipak, kako je jutros sa lica mesta javio reporter portala 021.rs, ispod novog sloja farbe i dalje se nazire crvena boja crteža.
Iz Udruženja "Bute dobri", koje stoji iza oslikavanja "Srpske Atine", javljaju putem društvenih mreža da je šteta na muralu u Gimnazijskoj ulici sanirana u najkraćem mogućem roku.
– Verujemo da ni sam Đura Daničić, jedan od najvećih izučavaoca srpskog jezika, a preko čijeg je lika nacrtan polni organ, ne bi imao adekvatnu reč da opiše prirodu takvog čina. Bilo kako bilo, mi smo odabrali da pomenuti akt vandalizma pripišemo mladosti i nekom vidu buntovništva. Naša želja i težnja jeste da i tim ljudima pružimo ruku i pomognemo da svoju energiju usmere na delanje koje je produktivnije za zajednicu u kojoj živimo i do koje nam je svima, verujemo, stalo – kažu u "Bute dobri".
Izvor: 021.rs i mojnovisad.com
Shin
pre 1999 dana i 2 sata
Kural nije isao ikome preko lica. Kako umeju da lazu.
Liman
pre 1999 dana i 20 minuta
Bute malo manje Sns
зоран
pre 1998 dana i 22 sata
Каква стока живи у овом јадном граду.
Sava
pre 1998 dana i 18 sati
Upravo tako Zorane. Stocks zivi u jadnom NS, Ali zato misle da zive u Parizu. Jad I beda,u svakom segmentu zivota. Ali Oni su svi culi da je NS najbolji grad.E pa zahvaljujuci stock vise nije.
Зоран
pre 1998 dana i 8 sati
Они схватају колико им је јадан и бедан живот и уместо да се боре да га промене или бар не сметају онима који се боре и за њих; они гледају да напакосте и упропасте све лепо што се појави. Још и прете поновном деструкцијом. Саветујем да узму слике својих очева и дедова и по њима цртају, не би ли излечили своје фрустрације.