NOVI SAD: Maksimović osvojio bronzu na Evropskom prvenstvu u rvanju

Srpski rvač Aleksandar Maksimović osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Novom Sadu u kategoriji do 71 kilograma grčko - rimskim stilom, pošto je večeras u borbi za treće mesto savladao Francuza jermenskog porekla Evrika Nikogjosana 2:1.

Srpski as osvojio je četvrtu medalju u karijeri na šampionatima Evrope, treću bronzanu, a ima i jedno srebro.

Maksimović je u četvrtfinalu poražen od Belorusa Pavela Liakha 3:1, ali je u repesažu pobedio Leola Drmolu iz Slovačke tušem 7:0 i obezbedio meč za bronzu.

Prethodno, Maksimović je u kvalifikacijama savladao Davida Terečinskog iz Poljske tehničkim tušem 9:1, a u osmini finala bio je bolji od Gevkenija Pentoresa iz Grčke 4:1.

Srbija završava šampionat sa tri medalje - Kristijan Fris osvojio je juče zlatnu u kategoriji do 59, a Davor Štefanek srebrnu u kategoriji do 66 kilograma.