Novosađani danas organizovano idu na protest u Beograd

Novosađani danas organizovano idu na protest u Beograd

Zborovi Novog Sada pozvali su sugrađane da se u 17 sati okupe na parkingu u Kineskoj četvrti kako bi zajedno krenuli u Beograd da podrže Dijanu Hrku.

U pozivu su naveli da Novi Sad stoji sa Dijanom Hrkom – ispred Skupštine.

Novosađani, u auto-kolonu. Odredište samo jedno –  Beograd – napisali su i dodali:

Ko nema prevoz neka dođe, biće mesta u kolima.

Podsećamo, majka Stefana Hrke koji je poginuo u padu na nadstrešnice prvog novembra 2024 godine, od juče, 2. novembra, u 11.52 h stupila je u štrajk glađu. Pošto joj nije dozvoljen pristup prostoru ispred Skupštine, građani su se okupili kako bi joj pružili podršku.

Zahtevi

Pre stupanja u štrajk ona je iznela zahteve: "da se saslušaju svi osumnjičeni za pad nadstrešnice i da ih sve pritvore, da konačno krenu suđenja, ali ne samo za onih 13 koje su naveli, jer ih ima još. Drugo, moraju da puste sve protivpravno pritvorene studente, da ih oslobode svake krivice. I treće, da predsednik raspiše izbore”.

Sinoć u Beogradu

U nedelju uveče je kod Skupštine bilo vrlo tenzično, došlo je do incidenata između građana koji podržavaju Hrku i onih koji su se okupili u Ćacilendu odakle je letela pirotehnika.

Rastu tenzije ispred Skupštine Srbije: Policija između građana okupljenih kod Dijane Hrke i Ćacilenda

Tokom odavanja pošte poginulima iz Ćacilenda se orila narodna muzika, između ostalog i pesma: "Srpkinja je mene majka rodila" koju je javnost okarakterisala kao provokaciju i vređanje majke koja je izgubila sina.

Policija ije reagovala ali je tokom noći uhapsila košarkaškog reprezentativca Vladimira Štimca a MUP je saopštio da su u službene prostorije doveli  37 lica, "koja su učestvovala u narušavanju javnog reda i mira i izazivanju incidenata tokom neprijavljenog javnog okupljanja, prethodne večeri, ispred Narodne skupštine Republike Srbije". 

* Sva polja su obavezna (Preostalo 500 karaktera)

Pošalji fotografiju uz komentar (do 2MB)

Ovaj članak još uvek nije komentarisan