Odbojka: Borbena Voša trijumfovala u Beogradu

Odbojkaši Vojvodine NS seme napravili su brejk u Beogradu, u drugoj utakmici finala plej-ofa i tako izjednačili rezultat u seriji na 1:1. U uzbudljivoj i kvalitetnoj utakmici, punoj borbenosti i neizvesnosti, Novosađani su bili strpljiviji, sigurniji kada se odlučivalo, pa su zasluženo savladali Crvenu zvezdu 3:1.

Prva dva seta ovog duela dosta su ličila na iste periode iz prvog susreta. Domaćin je počeo bolje, sve vreme je vodio, dok je Vojvodina vijala rezultat. U samom finišu puleni trenera Strahinje Kozića su uspeli uz pomoć bloka da zaprete, ali su beogradski crveno-beli ipak rešili taj set u svoju korist – 25:23. Zatim je, baš kao u prethodnom meču, usledila dominatna igra Vemića i saigrača. Novosađani su popravili servis i prijem, imali su odličan napad, blok je i dalje bio na nivou, pa su ovaj deo utakmice mirno priveli kraju – 25:17.

Nisu se predavali domaći prvotimci, vodili su opet u trećem setu, ali ni Vojvodinu nisu napuštale želja za pobedom i borbenost. Falilo je gostima malo mirnoće, kada je trener Kozić odlučio da umesto Nikolića uvede mlađanog Davida Mehića i ispostavilo se to kao presudni potez. U jednom momentu Zvezda je vodila i 19:15, a onda je na servis stao Mehić i poveo svoju ekipu do sjajne serije i preokreta za vođstvo od 2:1.

Bez sumnje, najneizvesniji bio je četvrti set. Zvezda je bolje počela, ali je Vojvodina rivala pratila u stopu. Nakon rezultatske klackalice domaćin je u završnici uspeo da povede 21:18, ali su se pitali i Novosađani. Ubrzo je usledio dobar servis Jovanovića, Vojvodina je anulirala vođstvo protivnika, koji je imao i dve set lopte na 24:22. No, onda je dva napada realizovao Mehić, da bi na kraju blokom i završio utakmicu.

Iako je preokret doneo Mehić (slika gore), ne treba zaboraviti ni ostale igrače Vojvodine, pre svega odličnog blokera Čedomira Stankovića koji je dominirao tokom cele utakmice, uknjižio 14 poena (od toga devet poena blokom), a ni korektora Aleksandra Minića, prvog poentera meča. Inače, Vojvodina je ukupno napravila čak 18 poena blokom.

- Čestitam mojim igračima na odličnoj igri i borbenosti. Bio je ovo zaista dobar i kvalitetan meč, pravo finale. Bili smo prava ekipa, imali smo više strpljenja, nismo se predavali, smanjili smo broj grešaka, popravili sve elemente i pokazali veliku želju. Brejk u Beogradu mnogo znači, ali ima još da se igra. I ranije sam najavio dugo i neizvesno finale dve ekipe koje se dobro poznaju i zasluženo se bore za titulu. Najvažnije je da smo pokazali već dva puta da možemo da se vratimo posle teškog poraza i da pobedimo. Sada nam preostaje brzo da se regenerišemo, osvežimo i spremno uđemo u utakmicu na našem terenu, koja je već u četvrtak, izjavio je posle meča Strahinja Kozić.

Finalna serija seli se u Novi Sad. Treća utakmica igra se u četvrtak, 28. aprila, a četvrta, 4. maja.

Crvena zvezda – Vojvodina NS seme 1:3 (25:23, 17:25, 23:25, 24:26)
Beograd: USC "Voždovac", gledalaca 300, sudije Simonović i Miljković.
Crvena zvezda: Okolić 7, Jevtić, Đurđević, Škrbić, Gmitrović, Milutinović 5, Jakovljević 16, Stojsavljević 8, Munćan 4, Blagojević 19, Veljović, Buculjević 2.
Vojvodina NS seme: Simić 1, Nikolić 14, Bojičić, Stanković 14, Vemić 16, Premović, Jovanović 2, Kujundžić, Peković, Mehić 10, Radović, Minić 24.