Odbojka: Memorijal velikana počeo pobedom Ljubljančana i Novosađana (FOTO)

Međunarodni seniorski turnir "Memorijal velikana", pobedama su, u Maloj sali Spensa u petak posle podne, otvorile ekipe ACH Volley i Vojvodina NS seme.

Ljubljančani su u jednom neizvesnom i uzbudljivom meču u prvoj utakmici prvog kola savladali Calcit Volley 3:2 (25:16, 22:25, 24:26, 25:22, 15:12), dok su Novosađani u takođe zanimljivom meču, koji je imao "dva poluvremena", bili bolji od Mladosti – 3:1 (23:25, 32:30, 25:17, 25:21.

Šampion Srbije je dobro otvorio meč, posle asa Blagojevića povela je Vojvodina 12:10, da bi vrlo brzo imala i tri poena prednosti. Ipak, rival je iskoristio greške domaćina, blokom je stigao do izjednačenja, a onda je u neizvesnoj završnici bio mirniji i konkretniji. Držali su se Zagrepčani i u drugom periodu, ali kako je meč odmicao crveno-beli su igrali sve bolje. Dominirao je u tim momentima Aleksandar Blagojević, pridružio mu se i Pavle Perić, pa se ušlo u maratonsku završnicu. U takvom finišu presudili su kvalitet, ali i odvažnost Vojvodine. Nikić je uspeo da pomogne i smiri prijem, Mašulović i Simić su dobro radili posao na mreži, pa su Novosađani izjednačili rezultat na 1:1. Nakon toga svi su se razigrali, domaćin je potpuno preuzeo kontrolu, dobio naredna dva seta i stavio tačku na meč.

Između dve utakmice upriličena je ceremonija svečanog otvaranja, a turnir je otvorio pokrajinski sekretar za sport i omladinu Vladimir Batez.

I ova utakmica je pokazala da smo bazični deo priprema dobro uradili. To se najbolje videlo u drugom delu. Kako je meč odmicao mi smo bili sve bolji. Bilo je oscilacija, videli smo šta treba da popravimo, ali bilo je i dobrih stvari. Na kraju je najvažnija pobeda –  izjavio je Siniša Gavrančić, šef stručnog štaba Vojvodine.

Stevan Simić smatra da je ovo najbolja provera za početak sezone.

Počeli malo lošije, ali poen po poen, uklapali smo se, igrali smo sve bolje i na kraju rešili u našu korist – kazao je on  nakon meča.

Drugog dana u 17 časova Vojvodina će snage odmeriti sa ekipom iz Kamnika, a posle toga (19.30) sastaće se ACH Volley i HAOK Mladost.