ODBOJKA: Trijumf Voše u Beogradu, osigurano prvo mesto

Posle pobede nad Partizanom od 3:1 u sedamnaestom kolu Superlige prvotimci Vojvodine NS seme su i definitivno overili pol poziciju za plej-of. Sa nova tri boda Novosađani su kolo pre kraja ligaškog dela osigurali prvo mesto, ali su i mnogo energije uložili kako bi ostvarili ono po šta su i otišli u Beograd.

Naime, obe ekipe borile su se bespoštedno, u većem delu meča igralo se riskantno, pre svega na servisu, što potvrđuje i broj aseva postignutih na utakmici (Partizan 9, Vojvodina 7). Poen za poen igralo se gotovo tokom celog prvog seta. Imali su Novosađani u nekoliko navrata po dva poena prednosti, ali su se domaćini vraćali, pa čak i prelazili u vođstvo. U samom finišu Simić je doneo Vojvodini 22:21, a posle greške domaćina još je jednom poentirao za 24:21, da bi puleni trenera Nedžada Osmankača završili set 25:21.

Usledio je pad gostiju u nastavku, a najviše ih je poremetio dobar servis domaćina već na početku drugog perioda. Ristić je servisima doneo Partizanu visoku prednost od 8:3. To je potpuno dekoncentrisalo igrače Vojvodine, pa ni izmene nisu puno pomogle. Iako su se na kraju Novosađani malo stabilizovali to nije omelo domaćina da ubedljivo privede ovaj set kraju (25:16). No, već posle toga crveno-beli su stabilizovali redove, odigrali mnogo bolje u naredna dva seta, te timskom igrom stigli do uspeha. Prvu opipljivu prednost imali su Novosađani kod 12:9, ali je rival to anulirao. Simić, Mehić, te opet Simić doneli su važnih 16:13, ali su u finišu Beograđani i to stigli za 22:22. Vratio je u pravom momentu Osmankač u igru Kujundžića, najpre je u napadu bio odličan Simić (23:22), a posle greške rivala, as servisom tačku je stavio upravo Kujundžić – 25:22.

Upravo on je negde na polovini četvrtog seta doneo kapitalnu prednost i to opet servisom (17:13). Dobar posao odradili su i Premović i Stanković, konstantno dobar bio je Simić. Odolela je Vojvodina svim napadima Partizana, a sa dva poena iz napada meč je završio Premović (25:22).