ODBOJKA: Vojvodina bolja od Jedinstva

Iako nije bilo jednostavno, prvotimci Vojvodine NS seme ipak su pokazali upornost i čvrstinu, te su u sredu uveče u Staroj Pazovi, u petom kolu Mini lige savladali domaćina i uzeli nova tri boda.

Pokazalo se još jednom da Jedinstvo na svom terenu pruža veoma kvalitetne partije, pa je
zbog toga tvrd orah. Domaćin je mnogo bolje i motivisanije ušao u meč, servisom je poremetio
prijem Novosađana i vrlo brzo stigao do zavidne prednosti – 10:4. Međutim, budili su se polako
crveno-beli, sredili redove, a konačno na servis Vučićevića izjednačili su na 15:15. Igralo se
poen za poen sve do 19:19, nisu gosti iskoristili neke prilike, što je ekipa Jedinstva umela da
kazni i opet servisom napravila zalihu, te rešila ovaj set u svoju korist – 25:21.

Postavili su stvari na svoje mesto Novosađani u drugom periodu. Zaigrali su konkretnije,
agresivnije i preciznije, te poveli od samog starta. Vukli su konce Kujundžić i Fundora, ali su i
ostali davali pun doprinos. Pretili su domaćini, blokom stigli do izjednačenja, nakon čega je
Vojvodina na servis Fundore, opet došla do tri poena prednosti. U samom finišu posle bloka
Radevića imali su gosti i 21:17, a na servis Vučićevića stigli su i do set lopte – 24:18. Upravo
novosadski korektor je u napadu realizovao drugu set loptu.

Imali su Pazovčani početno vođstvo u trećem setu, ali su crveno-beli najpre blokom, a onda i naservis Radevića okrenuli. Međutim, nije dugo trebalo mnogo domaćinu da maksimalno iskoristi greške aktuelnog šampiona i opet stigne do prednosti. Inicijalni su bili servisi Vučićevića i Fundore, koji su omogućili Vojvodini da stigne do izjednačenja. Blokom su gosti poveli, a u finišu na servis Kujundžića napravili zalihu od tri poena. Set loptu realizovao je Fundora za vođstvo od 2:1 u setovima.

Prilično izjednačeno bilo je u četvrtom periodu u prvom delu, ali je najpre na servis Fundore, a onda i Todorovića Vojvodina je na tehnički tajm-aut otišla sa prednošću od 12:8. Nisu Novosađani dozvolili da rival ozbiljnije pripreti u ovom delu, a dobrim servisom dodatno su uvećali vođstvo i rutinski priveli ovaj set kraju za novu pobedu u Mini ligi.