ODBOJKA: Vojvodina lako do nova tri boda

Odbojkaši Vojvodine NS seme sinoć su u Velikoj sali Spensa, u šestom kolu Superlige, pobedili ekipu Spartaka iz Ljiga rezultatom 3:0 (25:17, 25:15, 25:18).

Poslednji rival aktuelnom šampionu bio je Spartak iz Ljiga, obeležen kao učesnik borbe za opstanak. Međutim, Novosađani su uspostavili kontrolu od početka i nisu je ispuštali do kraja.

Uprkos izmena u startnoj postavi, odbojkaši Vojvodine NS seme su pokazali da žele da nastave maksimalni niz. S tri vezane iskorišćene kontre Davida Mehića, domaći su odmah preuzeli kontrolu, te u samo nekoliko minuta došli do šest poena viška.

Gosti su pokušavali da napadnu servisom, ali su do kraja uvodnog perioda igre načinili čak devet loših početnih udaraca. Greške ekipe Spartak iz Ljiga su bile dovoljne da Vojvodina veoma brzo povede.

U preostala dva seta, gosti su manje grešili, ali to nije bilo bitno. Trener Nedžad Osmankač je nastavio da rotira postavu, pruživši priliku svim igračima da pokažu šta umeju. U trećem setu, Spartak je prišao na dva poena zaostatka (16:14) , ali je to bilo sve što je gost mogao da pruži u ovom susretu.

Vojvodina NS seme - Spartak (Ljig) 3: 0 (25: 17, 25: 15, 25: 18)

Novi Sad: Velika dvorana SPC "Vojvodina", 200 gledalaca, sudije A. Balandžić i P. Balandžić.

Vojvodina NS seme: Simić, Vučićević 7, Bajandić 1, Stevanović 7, Vemić 5, Narančić 6, Kujundžić 4, Peković, Mehić 10, Radović, Todorović 2, Perić 8.

Spartak (Ljig): Maksimović 1, Marinković 2, Sajić 1, Gajević 14, Matić, Mirković, Đorđević 6, Lazarević 1, Oković 4, Milenković, Milovanović 4, Janković.