ODBOJKA: Vojvodina na korak do finala plej-ofa

Prvotimci Vojvodine NS seme su u trećoj utakmici polufinala savladali Crvenu zvezdu 3:1 u Beogradu i tako poveli 2:1 u ovoj zanimljivoj seriji.

Počeli su sigurno Novosađani i već na startu napravili osetnu prednost. No, domaćini se nisu predavali, igrali su požrtvovano u polju i uspevali da smanje prednost Vojvodine, ili čak i potpuno da je anuliraju. Agresivna i precizna igra, dobar servis i blok, ponovo su gostima donosili vođstvo. U samom finišu na servis Mašulovića vratili su se Zvezdini igrači, ali su Novosađani vratili na isti način, na servis je ušao Stanković, blokom poentirao Stevanović, a onda Mehić završio set. U nastavku je usledilo malo opuštanje u redovima gostiju, ali ne i predaja. Koliko su domaći igrali dobro u odbrani, toliko su i Novosađani bili dobri u istom segmentu predvođeni odličnim Pekovićem. Vodila je Zvezda 18:14, ali su prvotimci Vojvodine strpljivo i uporno gradili akcije i smanjivali prednost protivnika. Izjednačenje je servisom doneo Mehić (21:21), a onda i preokret Kujundžić kod rezultata 24:23. Više nerava i sigurnosti imali su puleni trenera Osmankača, te zasluženo poveli 2:0 (27:25).

Iskustvo iz drugog seta kao da nije bilo dovoljno Novosađanima, pa su se u trećem periodu opet opustili, ispali iz ritma i dozvolili borbenoj Zvezdi da brzo dođe do prednosti, koju je ona do kraja  samo povećavala i smanjila rezultat u setovima.

Ulazak Božidara Vučićevića bio je, kako se ispostavilo, pravi potez. Vojvodina je ponovo imala potrebnu agresivnost i preciznost, Mehić je bio centralna figura, do njega odmah i Stevanović, već pomenuti Vučićević, Kujundžić, a i ostali su se potpuno razigrali. Iako je na momente protivnik pretio, malo smanjivao zaostak, Novosađani su ostali pribrani, ozbiljni, igrali su timski i nisu sebi više dozvoli iste greške. Tačku na meč stavio je Kujundžić. Vojvodina je zasluženo slavila i time došla u priliku da se u četvrtak, takođe u Beogradu, bori za veliko finale.

- Možda je i taj drugi set odlučio, Zvezda je igrala borbeno, veoma dobro u odbrani, ali smo mi uzvratili i mnogo bolje reagovali nego u drugoj utakmici. Takođe, naša klupa je dala maksimum, svako je odradio svoj deo posla i drago mi je što je i mladi Vučićević pokazao kvalitet i pomogao ekipi. Protivnik je dobar, inspirativan, u narednom duelu će sigurno opet biti teško, moramo se regenerisati i pripremiti na pravi način za taj meč – istakao je šef stručnog štaba Nedžad Osmankač.

- Ostvarili smo zaista vredan trijumf. Jako je važno to što smo odmah vratili brejk, sada treba da se mirno spremimo za četvrtu utakmicu i da i njoj takođe damo maksimum. Želeli smo jako ovu pobedu i to je kod nas bilo ključno – poručio je David Mehić.

Četvrta utakmica igra se 22. marta, u Beogradu, a počinje u 20 časova.