ODBOJKA: Vojvodina pasivna protiv Zvezde u Mini ligi

U Sporstkom centru "Voždovac" u Beogradu u petak 15. marta odigrana je utakmica između odbojkaša Vojvodina NS seme i Crvene zvezde.

Nisu dobro počeli Novosađani, baš kao i pre dve sedmice u Kragujevcu, ušli su i ovoga puta mlako u meč, bez pravog servisa. Sa druge strane domaćini su servisom poremetili nesiguran prijem gostiju, u nekoliko navrata imali dobar blok, što je bilo dovoljno za konstatno vođstvo u prvom setu. U finišu se Vojvodina malo primakla, ali je Crvena zvezda ipak rešila ovaj deo utakmice u svoju korist.

Probudio se šampion  u nastavku, popravio je servis, smirio prijem, pa se samim tim stvorila prilika za daleko bolju igru. Na servis Fundore otišla je Vojvodina na tehnički tajm-aut s rezultatom 12:9, a nešto kasnije na scenu je stupio i Viecki. Najpre je veću prednost svojoj ekipi doneo servisom, zatim je uhvatio jednu tešku loptu, a onda je precizan bio i u napadu. Probudilo je to potpuno Novosađane, koji su se razigrali i dominirali do kraja drugog perioda – 25:15.

U dobrom ritmu bili su puleni trenera Gavrančića samo početkom trećeg seta. Nakon toga, toplo-hladno igrali su Novosađani negde do polovine, ekipe su se smenjivale u vođstvu, kada su gosti opet popustili na servisu i na prijemu, a ni izmene nisu mnogo pomogle (Kovačević i Todorović), jer su već zagrejani Beograđani iskoristili maksimalno svaku priliku i poveli 2:1.

Nisu bili na visini gosti ni u četvrtom setu, ali su bili u igri i u nekoliko navrata imali vođstvo. Činilo se da su sa obezbeđenim prvim mesto Novosađani i u glavama već završili Mini ligu. Bez bloka i bez pravog servisa bilo je teško prelomiti, a nesigurnost Vojvodine domaćini su iskoristili da u završnici dođu do tri poena prednosti, a onda i da stave tačku na meč.