ODBOJKA: Vojvodina poražena u Novom Pazaru

Vojvodina NS seme zabeležila je prvi poraz u ovoj sezoni, pošto na gostovanju u Novom Pazaru nije uspela da nađe rešenje da iskusnog i opasnog domaćina.

Pomogli su dosta Novosađani i sopstvenim greškama i oscilacijama, ali je i protivnik bio siguran, precizan i konkretan kada je bilo najvažnije. Ekipa Novog Pazara je tako slavila u petom kolu Superlige 3:1 u duelu sa Vojvodinom, te preuzela čelnu poziciju na tabeli (isti broj pobeda, ali bod više od Novosađana).

Domaćini su mnogo bolje ušli u meč, počeo je u napadu Hamzagić, te Daca servisom i Lopar blokom, ali je bilo grešaka i na strani Novosađana. To je bilo dovoljno za visokih 6:2 u korist Novog Pazara, a tada su uzvratili Premović, Mehić i Kujundžić i doveli svoj tim na samo poen zaostatka (5:6). Međutim, uvek je nekako pulenima trenera Osmankača falio korak više da izjednače, pa da i preokrenu. Nesigurnost gostiju iskoristili su Novopazarci, dobro su se branili, a onda i kontre rešavali u svoju korist, što im je doneli visokih 15:9. Menjao je Osmankač, uvodio je Perića umesto Mehića, ali i Todorovića umesto Radovića, no to nije mnogo pomoglo. Vodio je domaćin i 20:10, a tek na kraju su Novosađani uspeli da ublaže prednost domaćina, koji je set završio rezultatom 25:17.

Odlučio je trener Osmankač da ostavi mlađanog Vuka Todorovića na poziciji dizača i to je donelo boljitak. Domaćini su poveli 1:0, ali to je bilo sve od njih u ovom setu. Servisom je domaćine načeo Premović, koji je bio sjajan i u napadu, što je bilo dovoljno za vođstvo od 6:1. Vojvodina se razigrala, smanjila je greške, smirila prijem, pojačala blok i igrala vrlo sigurno i poletno. Na tehničkom tajm-autu imali su crveno-beli 12:5, a visoko vođstvo do kraja ovog perioda su još povećali za konačnih 25:12.

No, nije uspela da održi nivo Vojvodina u trećem i četvrtom setu, ali je i Novi Pazar igrao čvrsto i sigurno. U redovima Novosađana opet je problem bio prijem, a nedostajalo je i više raspoloženih igrača. Domaćin se odvojio već na početku trećeg seta i to vođstvo držao do kraja. Slično je bilo i u četvrtom, s tim da se Vojvodina ipak držala do tehničkog tajm-auta, kada su Novopazarci imali rezulutat 12:8. U jednom naletu uspeli Novosađani sasvim da se približe, ali u samoj završnici nisu izdržali.