ODBOJKA: Voša povela u polufinalu plej-ofa (FOTO)

Odbojkaši Vojvodine poveli su u polufinalu plej-ofa, pošto su u prvoj utakmici na svom terenu u Maloj sali Spensa u nedelju uveče savladali ekipu Mladog radnika 3:0.

Novosađani su u grču počeli ovaj susret, dok je rival, maksimalno rasterećen, vođen Keitom brzo stigao do vođstva. Međutim, kako je set odmicao igrao je domaćin sve sigurnije i slobodnije. U nekoliko navrata izjednačavali su crveno-beli, a konačno su poveli u samom finišu – 21:20. Nisu se predavali Požarevljani, pa se ušlo u maratonsku završnicu, u kojoj su više znanja i strpljenja imali novosadski prvotimci. Tačku na ovaj period stavio je Kovačević – 28:26.

U nastavku je Vojvodina sijala šampionski, a predvodio ju je nepogrešivi Kujundžić. Servis je bio odličan, igrali su dobro domaćini na mreži i u polju, sve je funkcionisalo kako se samo poželeti može, pa je prednost do kraja dodatno rasla do ubedljivo dobijenog seta i vođstva od 2:0.

Dobro su Novosađani otvorili i treći set, ali su se malo opustili, što su gosti iskoristili i izjednačili. Igralo se tada gotovo do same završnice poen za poen, kada je Vojvodina posle servisa Rudića i napada Vieckog povela 18:15. Odmah su Požarevljani izjednačili, ali je servisom prelomio kapiten Kujundžić i doneo svom timu novo vođstvo – 22:19. Bila je to najava definitivnog kraja ovog meča i maksimalne pobede Vojvodine.

– Znali smo da će naša igra biti bolja u plej-ofu. Prvi set je bio jako važan zbog samopouzdanja, kada smo to dobili, onda je do izražaja došao kvalitet. Servis je bio odličan, ali su i ostali elementi bili na nivou. Ovo je samo prvi korak, već sutra se okrećemo drugoj utakmici, koja se igra u sredu, u Požarevcu –
izjavio je nakon meča trener OK Vojvodina Siniša Gavrančić

– Raduje me naša dobra igra, ovo je nalik onome što priželjkujemo. Igrali smo onako kako smo zamišljali. Bili smo dobri u svim segmentima, posebno na servisu, ali i u bloku, odbrani. Ipak, dobili smo ovaj meč pre svega timskom igrom. Siguran sam da će sve to biti još bolje kako utakmice budu odmicale – rekao je srednji bloker crveno-belih Mirko Radević.