ODBOJKA: Voša teškom mukom stigla do trijumfa

Prvotimci Vojvodine NS seme poveli su 1:0 u četvrtfinalu plej-ofa, pošto su u prvoj utakmici na svom terenu savladali ekipu Spartaka 3:2. No, Novosađani su do trijumfa stigli daleko teže nego što je to bilo ko očekivao, a iz ovog deula sa Ljižanima pamtiće samo konačno radovanje, jer sve ostalo nije bilo zadovoljavajuće.

Naime, crveno-beli nisu mogli da računaju na pomoć prvog libera Nikole Pekovića, pa je na tom mestu zaigrao Ilinčić. Uprkos tome lepo su počeli počeli domaćini, igrali su ozbiljno, sigurno i agresivno u prvom setu i posle vođstva od 1:0 ništa nije slutilo da će meč imati jedan sasvim drugačiji scenario. Poneseni ubedljivim vođstvom, a možda još i psihološki pod utiskom poraza u Kupu,

Novosađani su u nastavku posustali, totalno izgubili koncentraciju i sigurnost, što su gosti znalački iskoristili i vodili tokom celog drugog perioda. Sve je škripalo u redovima Vojvodine, a najviše na prijemu, na čega su se nadovezivale neprecizna organizacija i realizacija. I pored zaostatka domaćini su uspeli da drugi set uvedu u neizvesnu završnicu. Imali su čak i priliku da povedu 2:0, ali su, ipak, dozvolili gostima da izjednače.

Činjenica je da su crveno-beli puno oscilirali i tokom cele utakmice igrali u talasima, ili dobro, ili ispod očekivanog nivoa.Veći deo trećeg seta su opet diktirali ritam, a onda u finišu jedva izborili 25:23.  Novi pad usledio je u četvrtom periodu, menjao je trener Osmankač, ali uvek je nešto nedostajalo, nije bilo prepoznatljive igre Vojvodine.

Tako se ušlo i u peti set, ali i dalje su domaćinima falile mirnoća i  koncentracija. Poveli su Novosađani 5:3 i opet, kao i tokom celog meča, prokockali prednost i dozvolili rivalu da izjednači. Kod rezultata 7:7 posegao je Osmankač za poslednjom nadom, pa je na prijem umesto Mehića uveo Pavla Perića. Mlađani Perić je odmah realizovao jednu loptu u napadu, te doneo svom timu 8:7 na promeni strana. Usledili su dobri servisi, smirio se nekako prijem, pa je bilo lakše organizovati i napad i blok. Konačno je bilo i energije, nekoliko dobrih poena i Novosađani su mirno priveli meč kraju.

Druga utakmica igra se u nedelju u Ljigu.