Odbojkaši Vojvodine pobedili Radnički

Tri boda doneli su prvotimci Vojvodine sa gostovanja u Kragujevcu, pošto su u trećem kolu Superlige savladali ekipu domaćeg Radničkog rezultatom 3:0.

Već na startu meča odvojili su se Novosađani posle bloka na 7:4. Sigurna igra, preciznost i dobar napad uskoro su dodatno povećali prednost šampiona, koji je ovaj set završio rezultatom 25:20.

U nastavku je na scenu stupio servis gostiju, te je posle dva asa Vučićevića povela Vojvodina 6:3. Vrlo brzo bilo je i 10:5 za pulene trenera Nikolića, ali su sa servis linije uzvratili domaćini i smanjili na 7:10. Na tehničkom tajm-autu bilo je 12:8 za crveno-bele, a onda su na isti način, kao i prvi, završili i ovaj deo meča.

Usledila je neizvesnija borba u trećem setu, a u jednom momentu domaćin se razigrao i, potpomognut greškama Vojvodine, poveo 12:8. Fundora je tada iskočio u prvi plan i doneo svom timu izjednačenje. U samom finišu poveo je srpski prvak 21:17, na servis kapitena Mehića. Iako je domaćin još jednom zapretio, Novosađani su sačuvali koncentraciju i stavili tačku na utakmicu.

- Sve je postignuto dobrim treniranjem. Stvarno se trudimo da radimo, napredujemo, da krenemo da igramo kako znamo, a verujem da ćemo biti još bolji. Naredni meč je već u  sredu, protiv Mladosti i nadam se da ćemo pokazati pravo lice. Jeste malo teško to što igramo na svaka dva do tri dana, ali to je profesionalni sport, moramo se privići na uslove i davati uvek maksimum – istakao je Božidar Vučićević.

POMOĆ ZA KONSTANTINA: Odbojkaši Vojvodine će u sredu, 17. oktobra, u maloj sali Spensa, igrati ne samo za korak bliže Ligi šampiona, nego i za malog Konstantina Jankovića. Umesto da kupe ulaznicu za meč, posetioci će imati priliku da prilog ubace u kutije koje će biti postavljene na ulazu na tribine, ali i u parteru, kako bi Konstantin što pre otišao na robotsku neurorehabilitaciju. Konstantin ima cerebralnu paralizu, a robotska neurorehabilitacija je efikasna za rehabilitaciju funkcionalnih veština, omogućava veću samostalnost i bolji kvalitet života. Mali Konstantin će biti gost na utakmici. Meč Vojvodina - Mladost počinje u 20.30 sati, a Novosađani su u Zagrebu slavili 3:2.