Odbojkaši Vojvodine u četvrtfinalu Kupa Srbije

Odbojkaši Vojvodine NS seme plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su u sredu uveče, u Maloj sali Spensa, u osmini finala savladali ekipu Metalca 3:1.

Domaćin je utakmicu počeo u postavi Todorović, Buša, Kovačević, Perić, Mašulović, Simić i libero Lakčević. Tim iz Gornjeg Milanovca držao se negde do tehničkog tajm-auta, kada su Novosađani blokom, uz efikasnost i u ostalim elementima stekli zavidnu prednost i rutinski priveli set kraju. Opuštanje crveno-belih Metalac je iskoristio da u drugom delu drugog seta povede čak 16:12. Perić i Mašulović doveli su Vojvodinu samo na poen zaostatka (17:18), ali su se domaći nakon toga opet opustili, napravili veliki broj grešaka i samo pogurali razigranog protivnika, koji se izborio za počasni set.

Novosađani su u trećem setu ponovo došli na svoje, smanjili greške, poboljšali učinak u svim elementima i lako došli do vođstva od 2:1. U četvrtom periodu bili su crveno-beli još ubedljiviji, te su brzo stavili tačku na ovaj meč. U tom delu utakmice šansu su dobili Radović, Rudić i Bajandić.

– Hteli smo u kontinuetu da odigramo ovaj meč, ali nismo uspeli u tome u drugom setu. Najvažnije je da smo prošli u četvrtfinale i da su mnogi igrači dobili šansu. Pričali smo pre utakmice da je nabitniji naš pristup, da smo favoriti, ali da to treba da opravdamo na terenu. Pokazalo se i u ovoj utakmici da smo onda, kada je pristup bio pravi, lako rešavali setove –
izjavio je nakon meča trener crveno-belih Siniša Gavrančić.