Osmog marta žene dominirale u rvanju

Četvrtog dana Evropskog prvenstva u rvanju za mlađe seniore do 23 godine, koje se održava u novosadskom Spensu, nakon finala u pet kategorija za žene najuspešnije su bile Ukrajinke koje su osvojile četiri medalje.

Istog dana, u petak 8. marta, za muškarce su održane kvalifikacione borbe u slobodnoj kategoriji.

U kategoriji ženskog rvanja do 53 kilograma šampion starog kontinenta postala je Nemica Annika Wendle koja je pobedila Khrystynu Berezu iz Ukrajine rezultatom 2:1. Bronzu su osvojile Zeynep Yetgil iz Turske i Suzanna Seicariu iz Rumunije.

Titula šampionke u kategoriji do 57 kilograma otišla je Ramoni Galambos iz Mađarske koje je savladala rvačicu iz Ukrajine Alinu Akobiiju 2:1. Bronza je pripala Turkinji Elif Yanik, kojoj je meč predala Beloruskinja Valeryia Yarmola.

U kategoriji do 62 kilograma Ukrajinka Ilona Prokopevniuk osvojila je zlato pobedivši Luzie Manzke iz Nemačke tušom. Ruskinja Daria Bobrulko bila je bolja od Francuskinje Ameline Douarre rezultatom 4:1 i time je došla do bronzane medalje.

Takmičarka Mariia Kuznetsova iz Rusije u kategoriji do 65 kilograma postala je prvakinja Evrope  pobedivši Rumunku Krisztu Tunde Incze 4:1. U istoj kategoriji, bronzom su se okitile Pauline Lecarpentier iz Francuske i Noemi Szabados iz Mađarske.

U kategoriji do 72 kilograma Anastasiya Zimiankova iz Belorusije pobedila je Ruskinju Evgeniju Zakarchenko, dok je bronzu osvojila Yelyzaveta Tiskarova Saidakova iz Ukrajine.

Za subotu su predviđeni polufinalni i finalni mečevi za muškarce u slobodnom stilu. Borbe mogu da se prate od 17 sati u Velikoj sali Spensa.

Prvenstvo se završava u nedelju, a rezultati i snimci su dostupni na sajtu United World Wrestling.