14.2°C
Četvrtak, 14. maj 2026. Oglašavanje

Vesti | Društvo

·

05.10.2022. u 00:10

Počelo je useljavanje 316 brucoša u studentske domove u Novom Sadu

U toku je useljavanje brucoša u studentske domove u Novom Sadu. Kako je predviđeno, do 11. oktobra u deset studentskih domova, useliće se 397 budućih visokoškolaca. U Novom Sadu primljena su 316, Zrenjaninu 49, a u Somboru 32 brucoša.

Direktor Studentskog centra Novi Sad Zoran Martinović obišao je domove “Slobodan Bajić” i “Veljko Vlahović” i poželeo dobrodošlicu novim stanarima. On je istakao da studentski domovi Studentskog centra Novi Sad pružaju sve mogućnosti za kvalitetan život i učenje.

Ovde, u ovim sobama učili su i živeli mnogi uspešni pojedinci, koji su ostavili značajan trag u svim oblastima društva. Verujem da će mnogi od vas u budućnosti postati velika imena nauke, kulture i privrede. Studentski centar je i ove godine investirao znatna sredstva u rekonstrukciju i uređenje studentskih domova, odnosno objekata za ishranu. Naše službe će vam pružiti svu neophodnu pomoć i podršku da se što pre adaptirate i postanete zadovoljni stanovnici Kampusa – rekao je Martinović.

On je apelovao na studente da u saradnji sa Studentskim centrom Novi Sad, studentskim udruženjima i Studentskim parlamentom, doprinesu realizaciji preporuka Vlade Srbije o preko potrebnim uštedama eletrične energije.

Kako se ukupno raspodeljuje 3004 slobodnih mesta (2.653 u Novom Sadu, 208 u Studentskom domu u Zrenjaninu, odnosno 143 mesta u Somboru), studentima ostalih godina, nakon konkursa koji je počeo 16. septembra i traje do 22. novembra, biće na raspolaganju ukupno 2.607 mesta.

Studentski domovi Studentskog centra Novi Sad razvrstani su u dve kategorije. U prvoj kategoriji su domovi “Živojin Ćulum”, SD “Car Lazar”, SD “Nikola Tesla”, SD “Sajmište”, SD “23. Oktobar”, SD “Feješ Klara” u Novom Sadu, kao i dom “Dr Zoran Đinđić” u Somboru. U drugu kategoriju ubrajaju se Slobodan Bajić i “Veljko Vlahović” u Novom Sadu i “Mihajlo Predić” u Zrenjaninu.

Deset odsto smeštajnih kapaciteta namenski je opredeljeno za smeštaj studenata iz osetljivih društvenih grupa.

U domovima u Novom Sadu je iz raspodele izdvojeno 60 mesta, odnosno za međunarodnu razmenu je rezervisano 40, dok će 20 mesta biti ekonomska.

Komentari

Još uvek nema komentara.

Preostalo još 500 karaktera

Dešavanja u gradu

Film

14. May

·15:00

·Cineplexx Promenada

Cineplexx Novi Sad – repertoar za četvrtak
Film

14. May

·15:00

·Arena Cineplex

Arena Cineplex – repertoar za četvrtak
Predavanje
Film

14. May

·18:00

·KC "Mladost"

Hajdi i mali ris – sinh
Radionica

14. May

·18:00

·Američki kutak Novi Sad

Movie TALKS