Izvor: mojnovisad.com / Fotografija: Moj Novi Sad

Radnici "Radosnog detinjstva" protestovali ispred Upravne zgrade, a potom blokirali raskrsnicu kod suda (FOTO i VIDEO)
Danas od 11.30 časova, ispred upravne zgrade Predškolske ustanove Radosno detinjstvo održan je skup podrške radnicima ove ustanove.
Njihovom pozivu građanima da ih podrže odazvali su se i prosvetni radnici iz pojedinih osnovnih škola.
Poručili su da sistem koji ne funkcioniše treba menjati.
– Mi to radimo na ispravan način i hvala vam što ste došli da nas podržite – poručila je predstavnica NSPRV Sanela Lacik.
Ona je navela i da je ovaj sindikat u više navrata od Novog Sada tražio da se odredi minimum procesa rada za predškolske ustanove i odrede dežurni vrtići. Istakla je da zakon zaposlenim u vrtićima onemogućava da obustave rad, odnosno deo rada, i iskažu svoje nezadovoljstvo ili podršku.
Poručila je da vaspitači treba da stanu uz svoju decu i da podignu svoj glas jer će i oni jednog dana biti studenti, pa kasnije i vaspitači.
Nakon govora koje su održali vaspitači i predstavnici sindikata, obratio se i predsednik Nezavisnog sindikata prosvetnih radnika Srbije (NSPRS) Dušan Kokot. On je naglasio da ovaj sindikat u potpunosti podržava zahteve studenata.
Govornici su upozoravali na loš položaj zaposlenih u Predškolskoj ustanovi, pohvalili sve kolege koje i pored toga rade sa entuzijazmom, kao i koleginice koje su, ponekad i same izlazile na ulicu kako bi iskazali svoj bunt.
Upozoreno je i da potpisivanjem kolektivnog ugovora, predstavnici reprezentativnih sindikata krše Ustav kao i da veruju da će njihovi članovi ispisnicama pokazati da se ne slažu s time.
Poslušajte njihove govore:
Kolega Dušan Bratić je recitovao svoju pesmu o Novom Sadu.
Nakon toga otišli su do raskrsnice ulica Maksima Gorkog i Sutjeske koju su zajedno sa prisutnim građanima blokirali.
Ovo je bila najmasovnija blokada raskrsnice kod suda od kada su počele akcije 15 minuta tišina
Njima su se priključili i zaposleni iz Suda i Tužilaštva.
Ovaj članak još uvek nije komentarisan