SAVATE: Pet medalja za reprezentativce Srbije na Prvenstvu Evrope (FOTO)

Reprezentativci Srbije u savate boksu osvojili su pet medalja na upravo održanom Evropskom prvenstvu u disciplini aso u Đenovi.

Zlatnu medalju u kategoriji do 60 kilograma, osvojila je Kristina Džolić iz SK "Vojvodina Novi Sad".

Srebrne medalje su osvojili, u kategoriji do 65 kilograma, Jelena Sedoglavić iz KBS "Novi Sad" i Nada Miladinov iz SK "Arena Iđoš" u kategoriji do 48 kilograma. Radoje Stevanović iz SK "Goran Ostojić Beograd" osvojio je srebro u kategoriji do 65 kilograma.

Bronzanu medalju u kategoriji  do 80 kilograma osvojio je Igor Pantić iz SK "Vojvodina Novi Sad".

Neke od ovih reprezentativaca do kraja godine očekuju i finalni mečevi u disciplini kombat, koje su izborili na letos održanom Svetskom prvenstvu.