13.3°C
Sreda, 13. maj 2026. Oglašavanje

Vesti | Društvo

·

05.02.2026. u 00:02

Slobodan univerzitet pozvao kolege da potpisom podrže urgenciju za slučaj profesorke Kleut

Slobodan univerzitet pozvao je zaposlene na Univerzitetu u Novom Sadu da svojim potpisom podrže urgenciju koju upućuju predsednici Upravnog suda, sa zahtevom da se slučaj profesorke Jelene Kleut tretira kao prioritet.

– Nakon što je Senat Univerziteta u Novom Sadu u proširenom sastavu, bez jasnog obrazloženja, odbio žalbu na odluku da profesorka Kleut ne bude izabrana u zvanje redovne profesorke, pokrenuti su sudski postupci – naveli su u pozivu.

Istakli su da se pred Upravnim sudom traži poništavanje odluke proširenog Senata kako bi se Jelena Kleut vratila na posao, dok su paralelno pokrenuti i procesi zbog povrede radnih prava, a biće podnete i druge tužbe.

Potpise prikupljamo na Filozofskom fakultetu, 6. februara, nakon 16 minuta tišine. Solidarnost je ključna. Potpisom branimo prava, procedure i univerzitet – poručili su.

Više detalja o slučaju profesorke Jelene Kleut pročitajte u povezanim vestima:

Komentari

Još uvek nema komentara.

Preostalo još 500 karaktera

Dešavanja u gradu

Film

13. May

·15:00

·Cineplexx Promenada

Cineplexx Novi Sad – repertoar za sredu
Film

13. May

·15:00

·Arena Cineplex

Arena Cineplex – repertoar za sredu
Radionica

13. May

·18:30

·Američki kutak Novi Sad

Conversation Club with Anna
Predstava

13. May

·19:00

·Novosadsko pozorište

3Sestre
Predstava

13. May

·19:30

·Srpsko narodno pozorište

Iskupljenje
Predstava

13. May

·20:00

·Naftna industrija Srbije

Sokin i Bosina