Srbija bez medalja tokom trećeg dana Evropskog prvenstva u rvanju

Trećeg dana Evropskog prvenstva u rvanju za mlađe seniore do 23 godine, koje se održava u novosadskom Spensu, takmičile su se žene.

U kategoriji ženskog rvanja, do 53 kilograma, zlato je osvojila Oksana Livach iz Ukrajine koja je pobedila Nadezhdu Sokolovu iz Rusije, dok su bronzane medalje kući ponele Kseniya Stankevich iz Belorusije i Miglena Georgieva Selishka iz Bugarske.

Šampionka u kategoriji do 55 kilograma postala je Viktoria Vaulina iz Rusije koja je pobedila tursku takmičarku Edu Tekin 7:2. Bronzanu medalju osvojile su Andreea Ana iz Rumunije i Sezen Belberova iz Bugarske.

Rvačica Srbije Ana Fabian, u kategoriji do 59 kilograma, poražena je u borbi za treće mesto od Ruskinje Zelfire Sadraddinove 11:1. Zlatnu medalju je osvojila Anastasia Nichita iz Moldavije kojoj je pobedu zbog povrede prepustila Anhelina Lysak iz Ukrajine. Bronzanu medalju u ovoj kategoriji osvojila je i Emma Johanssonn iz Švedske kojoj je Beloruskinja Yuliya Pisarenka, takođe zbog povrede, predala meč.

Prvakinja Evrope u kategoriji do 68 kilograma postala je Natalia Strzalka iz Poljske, pošto je pobedila Ruskinju Khanumu Velievu 3:0. Meč za bronzanu medalju u ovoj kategoriji završio se trijumfom Aline Rudnytske Levytske iz Ukrajine kojoj je Beloruskinja Yauheniya Andreichykava prepustila pobedu.

U kategoriji do 76 kilograma šampionka starog kontinenta postala je Ruskinja Darija Shisterova, a srebro je pripalo Turkinji Aysegul Ozbege. Bronzu su osvojile Britanka Georgina Nelthorpe i Diana Elena Vlasceanu iz Rumunije.

Za petak su predviđeni finalni mečevi za žene u kategorijama do 53, 57, 62, 65 i 72 kilograma, a muškarci će se takmičiti u slobodnom stilu u kvalifikacijama, dok će se mečevi za medalju održati tokom vikenda.

Borbe se mogu pratiti svakog dana od 17.15 sati u Velikoj sali Spensa, a rezultati i snimci se mogu videti na sajtu  United World Wrestling .