SUPERLIGA: Pali i Kragujevčani

Pred oko 200 gledalaca odbojkaši Vojvodine NS seme sinoć su u sedmom kolu Superlige, u SH "Jezero", pobedili ekipu Radničkog iz Kragujevca 3:0 (25:21, 28:26, 25:19).

Prvotimci Vojvodine NS seme ostvarili su još jednu pobedu u okviru Superlige. Oni su u sedmom kolu savladali ekipu Radničkog maksimalnim rezultatom, pa se ispostavilo da raspoloženim Novosađanima gostovanje u Kragujevcu i nije bilo tako neugodno kako se očekivalo, sem u drugom delu drugog seta.

Crveno – beli su silovito krenuli, dobar servis, napad i blok doneli su im visoko vođstvo od 6:2, a vrlo brzo imali su i 11:3. Kratko opuštanje gostiju iskoristili su Kragujevčani, uspeli malo da se približe, ali to je bilo sve. Na isti način pokušali su da zaprete i u finišu prvog seta, međutim Novosađani su sačuvali koncentraciju i preciznost, te rutinski stigli do 1:0.

Igrali su dobro puleni trenera Osmankača i u nastavku, u većem delu drugog seta imali su prednost, da bi domaći uspeli da izjednače najpre na 9:9, a onda i na 13:13. Ponovo su uhvatili zalet Novosađani, do same završnice imali su po dva, tri poena prednosti, ali nakon što su Kragujevčani stigli do 21:21, usledila je prava drama. Radnički je uspeo da preokrene, te da povede 24:21, kada je Osmankač napravio dve važne izmene. Umesto Mehića je ušao Perić, dok je Simića zamenio Stanković. To je vratilo mir u redove crveno-belih, Premović i Perić su doneli izjednačenje, a u maratonskoj završnici više nerava imala je mlada novosadska ekipa za konačnih 28:26.

To je definitivno i prelomilo meč, a u trećem setu Vojvodina je nastavila sigurno, snažno i konkretno do maksimalnih 3:0.