U korak za liderom prvenstva: Voša slavila u Novom Pazaru

U zaostalom meču prvog kola Superlige Srbije Vojvodina je kao gost slavila protiv Novog Pazara sa 2:1 i smanjila zaostatak za vodećom Crvenom zvezdom na dva boda.

Posle prvih 45 minuta golova nije bilo, ali su gosti najzad poveli u 68. minutu preko Miloša Trifunovića. Svega minut kasnije izjednačio je Anes Rušević. Ipak, u 77. minutu Vojvodina je ponovo povela, autogolom Stanojevića i došla do vredna tri boda.

Ekipa Nenada Lalatovića ima 20 bodova, dva manje od lidera Zvezde, a četiri više od trećeplasiranog Radničkog iz Niša. Novi Pazar je 11. sa osam bodova.

U narednom kolu u nedelju Vojvodina dočekuje Borac i možda će imati priliku da dođe do prvog mesta, ukoliko dan ranije Zvezda ne osvoji čitav plen u večitom derbiju protiv Partizana.