Izvor: Euronews.rs / Fotografija: Ilustracija/mojnovisad.com

U Novom Sadu prošle godine prodato oko 5.500 stanova
Tržište nekretnina u Novom Sadu prošle godine je doživelo pravi bum.
Po količini novca od 711 miliona evra kojim su kupljene kuće, stanovi i zemljište, Novi Sad je pretekao i beogradske opštine Savski venac na kojem se nalazi Beograd na vodi, ali i Novi Beograd u kojima je promet bio oko 500 miliona evra. U Novom Sadu je prodato oko 5.500 stanova, od kojih je 2.572 u novoj gradnji. To je oko 600 stanova više nego 2019. godine i skoro 1.000 više nego 2020. godine.
U Novom Sadu je u prometu bilo čak četiri puta više novca nego u Nišu, gde su prodate nekretnine vredne 173,3 miliona evra. Zanimljiv je i podataka da je samo u Novom Sadu vrednost prodatih nekretnina jednaka zbiru svih kuća, stanova i njiva koje su prodate u osam gradova u kojima je prošle godine posle Beograda i Novog Sada promet bio najveći. Dakle, u Novom Sadu je potrošeno više novca na kupovinu nekretnina nego u Nišu, Subotici, Kragujevcu, Pančevu, Novom Pazaru, Zrenjaninu, Šapcu i Loznici zajedno, piše portal Euronews.rs.
ISTRAŽUJEMO: U kojim delovina grada nekretnine kupuju stranci i da li su oni zahtevni kupci
Da je tražnja ogromna vidi se i po prodaji građevinskog zemljišta. Dok je 2019. godine prodato 649 građevinskih placeva, prošle godine se broj ovih parcela udvostručio - bilo ih je 1.254.
Prema podacima Republičkog geodetskog zavoda, prosečna cena stanova u Novom Sadu je prošle godine bila 1.375 evra, a Novi Sad je jedna od retkih lokalnih samouprava u kojoj se broj stanovnika povećao u proteklih deset godina. U gradu je 2013. godine živelo 346.163 stanovnika, a 2020. godine 362.675, odnosno oko 16.500 više.
Samo jedno
pre 1056 dana i 13 sati
Ala ima kriminalaca u ovoj državi.
Tu je 10% poštenog sveta.