Unutrašnja kontrola tvrdi da je istražila slučaj prebijanja Ilije Kostića, ali niko nije uhapšen ni suspendovan

Unutrašnja kontrola tvrdi da je istražila slučaj prebijanja Ilije Kostića, ali niko nije uhapšen ni suspendovan

Advokat Ivan Ninić objavio je odgovor koji mu je dostavio Sektor unutrašnje kontrole Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije, a povodom njegove pritužbe na rad policijskih službenika koji su pretukli penzionera Iliju Kostića (74) u policijskim prostorijama u Novom Sadu. Unutrašnja kontrola navodi da je postupila po nalogu tužilaštva u ovom slučaju, a šta je istraga utvrdila nisu odgovorili već Ninića uputili da drugu adresu.

Obaveštavamo Vas da je Sektoru unutrašnje kontrole dostavljen zahtev Osnovnog javnog tužilaštva u Novom Sadu za prikupljanje potrebnih obaveštenja u vezi navedenog događaja, a u prilogu kog je, između ostalog, dostavljena i Vaša pritužba. Takođe Vas obaveštavamo da su policijski službenici Sektora unutrašnje kontrole postupili po zahtevu tužilaštva, o čemu su dostavili izveštaj Osnovnom javnom tužilaštvu u Novom Sadu, te da se za dalje informacije u vezi istog možete obratiti navedenom tužilaštvu – piše u odgovoru koji je potpisao načelnik Unutrašnje kontrole Vladimir Mitić.

Ninić je uz objavljeni dokument napisao da je Unutrašnja kontrola za tri dana "rešila" slučaj, a niko nije suspendovan, niti uhapšen.

Marinika Tepić je danas u Novom Sadu izjavila da poseduje nezvanične informacije da su policajci osumnjičeni za prebijanje Kostića u četvrtak pozvani u tužilaštvo da daju iskaz.

Podsećamo da je Ilija Kostić priveden pošto je prošle nedelje biber sprejom poprskao policajca na blokadi zgrade suda i tužilaštva u Novom Sadu. Prema njegovim tvrdnjama, u policijskoj stnaici je dobio batine od policijskih službenika, zbog čega je nekoliko dana kasnije operisan i odstranjen mu je jedan testis.

Ilija Kostić ispričao šta se dogodilo ispred suda i u stanici

* Sva polja su obavezna (Preostalo 500 karaktera)

Pošalji fotografiju uz komentar (do 2MB)
  • Zašto bi nešto bilo u neredu?

    pre 348 dana i 7 sati

    A šta tu nije u redu, da Policija prebije 74-godišnjeg starca?
    Pa, jači su od njega.
    Musolini bi bio ponosan na "regulaciju stanovništva".
    Ne sumnjam, da ima i ponosnih policajaca na ovaj slučaj.