Upravnik ORL klinike KCV je dokaz da čovekoljublje još uvek postoji

Upravnik ORL klinike KCV je dokaz da čovekoljublje još uvek postoji

Fejsbukom se ovih dana masovno šeruje objava koju je postavio Boris Bijelović a u kojoj opisuje svoje iskustvo iz Kliničkog centra Vojvodine.

Njegov post, uz dozvolu, prenosimo u celosti:

- Pre nekoliko dana sam dovezao majku na hiruršku intervenciju na sinusima u Klinički centar Vojvodine. S obzirom na to da se sve trebalo uraditi pod totalnom anestezijom, majka je morala ostati 3 dana na klinici.

Termin dolaska i intervencije se poklapao sa mojim odlaskom u Republiku Srpsku na humanitarni bal u Gradišku, takođe na tri dana. Majka i ja smo se dogovorili da je dovezem u polasku i dođem po nju u Novi Sad u povratku iz R.Srpske.

Po dolasku na kliniku sam joj poneo torbu I zajedno otišao sa njom do prijema. Međutim nisam mogao čekati sa njom, jer se na prijem ponekada čeka i par sati, a kolege su me čekale u kolima ispred klinike. Čekao nas je dug put, i definisan raspored.

Majka mi je pričala šta se desilo nakon mog odlaska. Naišao je čovek u belom mantilu, koji je njoj delovao kao medicinski tehničar, jer je bio običan i izuzetno ljubazan čovek. Uzeo je njenu torbu i poveo je direktno kod doktorke koja je trebala da izvrši intervenciju.

- Doktorka nema smisla da ova starija žena čeka u hodniku, da li vas mogu zamoliti da je odmah primite i smestite.

Doktorka, takođe izuzetno ljubazna je odmah primila majku.

Majci je odmah bilo čudno da tehničar može tako da nastupi kod doktorke.

Taj fini čovek je naknadno više puta posećivao majku, pitao je da li joj nešto treba. Posle operacije, dok se majka budila, dočekao je isti čovek sa osmehom da joj kaže da je sve odlično prošlo I da ne brine.

I naredna dva dana je stalno posećivao, pričali su o svemu, čak i o kuhinji. Majci je i dalje bilo čudno da se neko toliko angažuje oko nje, sa toliko topline i ljubaznosti.

Kada je došlo vreme da majka napusti kliniku, ponovo je čekala na hodniku sa torbom, jer sam ja malo kasnio zbog snega na putu.

Isti divni čovek je opet sreo majku.

- Zašto čekate na hodniku Marija?

- Pa sin malo kasni, vraća se iz Bosne, ali doći će uskoro.

- Marija hajde da se dogovorimo ako želite ostanite ovde još jedan dan, a sina pozovite i recite mu da polako vozi, sneg neprestano pada. Odmorite još malo.

Majka se konačno usudila da ga pita ko je on, kada joj nudi da ostane još jedan dan u bolnici…

- Ja sam gospođo profesor Dragan Dankuc, načelnik ove klinike. Imam majku vaših godina, i voleo bih da se svi ophode prema njoj, kao ja prema pacijentima. I znam da će biti tako, ukoliko to zaslužim.

Ispostavilo se da je ovaj lekar profesor Medicinskog fakulteta u Novom Sadu, i predsednik Društva lekara Vojvodine.

Mi smo skloni da ističemo loše strane našeg društva. U tzv. razvijenim I bogatijim državama, naići ćete na izuzetnu profesionalnost lekara, svakako I ljubaznost, ali nikada na ovoliko čovekoljublje.

Podsećam i da je više vrbaških lekara dobilo oktobarsku nagradu, koliko zbog sjajnih rezultata u medicini, toliko zbog odnosa prema pacijentima.

Toliko najdivnijih priča, na stotine, hiljade svedočenja beskrajne ljubavi prema pacijentima, sa najtežim smetnjama I invaliditetima, iz najtežih socijalnih kategorija. Van svake medicinske logike, bezbroj slučajeva preživelih ljudi koji svedoče godinama o beskrajnoj ljubavi na koju su naišli u našim medicinskim ustanovama.

Na svakom koraku žive mnogo dobri ljudi, samo nas neko bombarduje lošim vestima, i stiče se pogrešna slika o našem društvu.

Vreme je da shvatimo da u našem društvu živi veliki broj pojedinaca koji su najpozitivniji primeri ljudske civilizacije.

Imamo od koga da učimo, na koga da se ugledamo, da se ponosimo, imali smo uvek kroz istoriju, imamo i danas! - završava svoju objavu Boris.

Komentari na tekst se samo množe i ljudi masovno potvrđuju svoja pozitivna iskustva u susretu sa ovim izuzetnim doktorom i pedagogom.

Oceni vest:
132
6

* Sva polja su obavezna (Preostalo 500 karaktera)

Pošalji fotografiju uz komentar (do 2MB)
 • Stevan

  pre 1505 dana i 11 sati

  Lepa objava o dobrom coveku.Imam i ja slicnih iskustava.Ali ja ne prihvatam da" i mi imamo mnogo dobrih i plemenitih ljudi medju doktorima i sestrama".SVI moraju da budu takvi,jer rade sa bolesnim i osetljivim ljudima,kojima je lepa rec potrebna kao i lekovi.Cak iako ne spadaju u vedre ljudi,ili ako imaju "los"dan.Oni su svesno odabrali tesku ali plemenitu struku.Znamo da im se drustvo nije adekvatno oduzilo.
  Nazalost daleko vise imamo prica pacijenata o neorganizovanosti u zdravstvenim ustanovama,neljubaznosti i ne postovanju pacijenata,ali i o zloupotrebama.I o poredjenju rada istog osoblja u drzavnim i privatnim ustanovama.

  Oceni komentar:
  2
  25
 • Mirjana Čonkić

  pre 1505 dana i 11 sati

  Za Doktora Dankuca I njegovu brigu I plemenitost znam od pre mnogo godina kada je operisao sina moga brata . To je tada bio decacic od desetak godina sa gnojnom upalom koja je zahtevala hitnu intervenciju. Dr. Dankuc je posle operacije nastavio da ga posecuje u bolesnickoj sobi. Danas je moj bratanac uspesan mlad covek. Tada se nisam zahvalila Ali to cinim sada podstaknuta vasim clankom

  Oceni komentar:
  2
  31
 • Milorad

  pre 1505 dana i 10 sati

  Pravi stručnjaci se tako i ponašaju,ponosni sa onim što nose u svojoj glavi,znanje je jedino što niko nikada neće moći ukrasti,čovek izuzetnog znanja i stručnosti!moje dete je spasio konstatacijom u 10 sekundi pregleda,izbegli operaciju.pre 23 godine .u deset sekundi pregleda je kazao šta i kako dalje,tako je i bilo.tačka.kralj svog posla.

  Oceni komentar:
  0
  23
 • Lenka

  pre 1505 dana i 56 minuta

  Dobrotu savesnih lekara zamagle njihove kolege, koje su zaboravila na Hipokratovu zakletv

  Oceni komentar:
  0
  21
 • Miroslav Petrović

  pre 1505 dana i 51 minut

  Veliki čovek i lekar, takav je bio kao mlad lekar i ostao kao profesor i načelnik.

  Oceni komentar:
  1
  32
 • Zorica Linic

  pre 1505 dana i 36 minuta

  Svaka pohvala prof. Dr. DRAGANU DANKUC! NEKA SE NJEGOVE KOLEGE ŠIROM SRBIJE UGLEDAJU NA NJEGOVE POSTUPKE! U ZDRAVLJE SVIM MEDIC. OSOBLJEM!

  Oceni komentar:
  0
  27
 • Lidija

  pre 1504 dana i 22 sata

  Moje iskustvo na ovoj klinici je takođe pozitivno zahvaljujući dr Dragičević, koja je pre par godina operisala moju ćerku. Izvanredan lekar i čovek. Nadam se da će pročitati ovaj komentar.

  Oceni komentar:
  0
  13
 • Marija

  pre 1504 dana i 22 sata

  Divna i dirljiva priča.
  Lično imam, ne toliko upečatljivo i direktno, ali takođe lepa i pozitivna iskustva kod lečenja svoje majke i odnosom koji su lekari i medicinsko osoblje imali prema njoj u više navrata, na raznim odeljenjima u lokalnoj bolnici i Pokrajinskoj klinici. Imam sreću da dobro poznajem dva lekara koji su pre svega ljudi, pa vrhunski profesionalci koji vole svoj posao i rade ga savesno i odgovorno. Ali, ljudi kao ljudi - i sa "druge strane" ima svakakvih... od onih koji očekuju da se svet okreće oko njih pa se u bolnici ponašaju kao razmaženi gosti u hotelu do dežurnih kritičara koji bi da u siromašnoj zemlji gde je sve trulo, zdravstvo bude kao u najsavremenijim i najskupljim privatnim klinikama... I, naravno, uvek se piše o lošim iskustvima... tim pre me je dotakao i ganuo tekst i potreba ovog čoveka da to lepo i dirljivo iskustvo podeli javno. Za sve te dobre ljude i sjajne profesionalce koji uprkos svemu znaju šta i zbog čega rade.

  Oceni komentar:
  0
  13
 • Joahimstal Vladimir

  pre 1504 dana i 22 sata

  Zivim u Srem. Karlovcima star sam 82 god. I poznajem celu porodicu Dankuc. Poznajem deda Dragisu Cika Djuricu I oca dr. Dankuca. Cela porodica je bila Cestita Postena I Humana svima su pomagali. I dr Dragan danas u svoje slobodno vreme volontira u Srem. Karlovcima. Velika mu zahvalnost na tome!

  Oceni komentar:
  0
  26
 • Vesna

  pre 1504 dana i 20 sati

  Dr Dankuc je divan čovek i odličan hirurg.Mene je 2 puta operisao pre 16 i 15 godina.

  Oceni komentar:
  0
  15
 • Ulemek

  pre 1504 dana i 19 sati

  Sve pohvale za doktora Dankuca i veliko hvala za sve ...hvala veliki plemeniti čoveče

  Oceni komentar:
  0
  12
 • Tamara Milošević

  pre 1504 dana i 14 sati

  Prof.Dankuc je najsvetlije sunce našeg zdravstvenog sistema i KC Vojvodine a i medicinske struke! Svi treba na njegovu plemenitost, pižrtvovanost, ljudskost i znanje da se ugledamo. Od kuće je, hitno u 22h došao da pogleda mog sina koji je u tom momentu imao jaku upalu uha. Došao je vedar, nasmejan, pun razumevanja za nas,uplašene roditilje...kasnije ga je i operisao. Sve pohvale i veliko hvala ovom divnom čoveku! Treba češće da pišete o ovakvim ljudima

  Oceni komentar:
  0
  15
 • Ana

  pre 1503 dana i 19 sati

  Hvala doktoru Dankucu, operisao je i mene pre 30 godina :)

  Oceni komentar:
  1
  6
 • Дијана

  pre 1501 dan i 18 sati

  Доктор Данкуц је диван човек пре свега, поред њега су и пар медицинских техничара којима се захваљујем до неба што су били уз мене. Прошле године сам оперисала средње ухо и уз његове шале, саветима све сам лакше поднела. Даће Бог да се угледају на њега остале колеге.

  Oceni komentar:
  0
  4