Uspeh savatista Srbije na Svetskom kadetskom prvenstvu

Na Svetskom kadetskom prvenstvu u savate boksu, koje je održano u Varaždinu od 14 do 15. jula, predstavnici naše reprezentacije, predvođeni selektorom Miroslavom Odžićem, osvojili su osam medalja (tri zlatne, tri srebrne i dve bronzane).

U kategoriji kadeta do 85 kilograma Dejan Marjanović iz SK Vojvodina osvojio je prvo mesto, dok je u istoj kategoriji, ali do 70 kilograma najbolji bio Luka Lisica iz KBS Novi Sad. Među pionirima do 48 kilograma zlato je pripalo Petru Jovanovu iz SBK Ruma.

Jovan Vagić iz KBS Novi Sad je u kategoriji kadeta do 65 kilograma osvojio drugo mesto, Marko Vidaković iz SBK Ruma je u kategoriji kadeta do 80 kilograma takođe odneo srebro, kao i kadetkinja Jelena Sedoglavić iz KBS Galaktik iz Sombora u kategoriji do 70 kilograma.

Bronzom su se okitili kadeti Nikola Vukić iz KBS Voždovac u kategoriji do 56 kilograma i Enita Behramaj iz KBS Jedinstvo iz Novog Bečeja u kategoriji do 52 kilograma.

Za reprezentaciju Srbije u disciplinama aso savate, nastupilo je osam takmičara u muškoj i ženskoj konkurenciji i svi su osvojili medalje.

U ukupnom plasmanu Francuska je osvojila prvo mesto, sledi Hrvatska, pa Srbija.