Voša remizirala na pripremama

Fudbaleri Vojvodine igrali su nerešeno 2:2 (2:0) protiv ekipe Zlate Moravce, u prijateljskom meču odigranom u Beleku. Strelci za crveno-bele bili su Sosa u 31. (ag) i Pavkov u 36, dok su golove za Slovake postigli Tavamba u 63. i Kuzma u 67. minutu.

ojvodina: Žakula (od 46. Kordić) – Lakićević (od 46. Miletić), Pankov, Puškarić, Antić – Jovančić, Kovačević – Malbašić (od 54. Stamenić), Zličić (od 52. Đurišić), Trujić – Pavkov (od 52. Ćurko).

Prva prilika na utakmici viđena je u 12. minutu. Pogrešili su u dodavanju fudbaleri Zlate Moravce i lopta je došla do Milana Pavkova, koji je lukavo pokušao da lobuje golmana Lovrenca sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla nekoliko centimetara preko gola.

Slovaci su uzvratili u 14. minutu, kada je loše reagovala odbrana Vojvodine. To je iskoristio Ploj i šutirao sa svega tri metra, ali je maestralno reagovao Srđan Žakula i sačuvao svoju mrežu.

Vojvodina je češće držala loptu u svom posedu, a u 31. minutu, uspela je i da dođe do vođstva. Malbašić je dobro prošao po desnoj strani i oštro centrirao po zemlji, a lopta se odbila od nekoliko igrača i na kraju od Sose završila u mreži.

Samo pet minuta kasnije, već je bilo 2:0 za Vojvodinu. Mladi Lazar Zličić je odlično proigrao Jovančića, a ovaj sa desne strane uputio pas na prvu stativu, gde je uklizao Pavkov i prosledio je u mrežu Slovaka.

U samom finišu prvog dela igre, Pavkov je imao idealnu priliku da se još jednom upiše u strelce. Pogrešio je golman Lovrenc, pobegla mu je lopta i došla do visokog napadača crveno-belih, koji je šutirao iz prve, ali je pogodio samo stativu.

Slovaci su imali prvu šansu u nastavku susreta, kada je tamnoputi Tavamba ušao u šesnaesterac i šutirao, ali je Kordić bio dobro postavljen. Još bolju priliku, Zlate Moravce je imao u 51. minutu, kada je, posle jednog duela u šesnaestercu Vojvodine, dosuđen penal za slovački tim. Slančik je izveo najstrožu kaznu, ali je Kordić sjajnom paradom zaustavio i taj udarac.

Zlate Moravce je bio nešto konkretniji u napadu u drugom poluvremenu, a to mu se isplatilo u 63. minutu. Snažni Tavamba je odlično prihvatio jednu loptu u šesnaestercu Vojvodine i izborio se za poziciju za šut, a ovoga puta je sa desetak metara poslao loptu u dalji ugao Kordićevog gola.

Slovački tim je izjednačio samo četiri minuta kasnije. Posle slobodnog udarca, Kuzma je došao do lopte na samo tri-četiri metra od gola Vojvodine i postigao drugi gol za svoj tim na ovom meču.

Vojvodina je mogla da uzvrati u 76. minutu. Golman Kovač je slabo ispucao loptu, ona je došla do Đurišića, koji je pokušao da šutira, ali je njegov udarac izblokiran. Lopta se odbila do Stamenića, koji je takođe šutirao, ali je njegov šut odbranio Kovač.

Do kraja susreta više nije bilo ozbiljnijih prilika za gol, pa je meč između dva tima završen nerešenim rezultatom.

Lalatović: Prvo poluvreme model kako treba da igramo

Šef stručnog štaba Vojvodine Nenad Lalatović izjavio je da je nastup iz prvog poluvremena utakmice protiv Zlate Moravce model kako treba da igra njegov tim.

- U prvom poluvremenu smo odigrali onako kako smo se i dogovorili, disciplinovano i sve tri linije tima su funkcionisale sjajno. Igrali smo fenomenalan srednji presing, postigli dva pogotka i mogli da damo još dva. Dominirali smo na terenu i to je model kako Vojvodina treba da igra i u prvenstvu. U drugom poluvremenu, dao sam šansu još trojici mladih igrača, jer sam želeo da svi dobiju priliku. Golove smo primili posle dve naše greške, koje ne smeju da nam se dešavaju tokom utakmice, iako smo igrali protiv kvalitetnog protivnika. Mada, ko god da nam je protivnik, na takav način ne smemo primati golove, pa makar im špic vredeo dva miliona. U svakom slučaju, sa prvim poluvremenom sam zadovoljan, sa drugim ne, i zato mislim da je remi na kraju najrealniji ishod – kaže Lalatović.

Šef stručnog štaba Vojvodine svestan je zbog čega je njegov tim izgubio prednost iz prvog dela meča.

- U drugom poluvremenu smo izgubili disciplinu. Ima tu dosta novih igrača, ima i mlađih koji nisu dugo sa nama, ali naravno, krivica ne pripada njima, već onim iskusnijim igračima, koji ne smeju sebi da dozvole tako lagodnu igru u defanzivi. Morali su da budu čvršći u duelima i nisu smeli da dozvole protivničkom igraču da ulazi ispred njih, jer tako smo i primili jedan gol. Međutim, sve ono što ne valja, reći ću igračima u svlačionici, a ne javno – naglasio je Lalatović.