Voša ubedljiva protiv Neftohimika, naredni protivnik francuski Šomon

Odbojkaši Vojvodine plasirali su se u treće kolo Lige šampiona, pošto su u revanš meču drugog kola savladali ekipu Neftohimika maksimalnim rezultatom.

Novosađani su sjajno ušli u meč, igrali su sigurno, sa malo grešaka, silovito u napadu i taktički su potpuno umirili protivnika. Već na polovini seta, imali su crveno-beli osetnu prednost, koju su do kraja samo povećali i mirno priveli set kraju.

U nastavku su se gosti probuduli poručivši domaćinu da se neće predati tako lako. U nekoliko navrata Bugari su i vodili, ali je as Mehića doneo izjednačenje (17:17), a nakon poena Fundore i Radevića poveo je srpski šampion 19:17. U samom finišu još jednom su gosti zapretili, ali su puleni trenera Nikolića zadržali koncentraciju, stavili tačku na set i poveli 2:0. Ono što su uradili u prva dva seta, Novosađani su još jednom potvrdili u trećem i na ubedljiv način overili plasman u treću rundu kvalifikacija, gde ih čeka francuski Šomon.

STATISTIKA MEČA

Vojvodina NS seme – Neftohimik 3:0 (25:17, 25:22, 25:22)

Novi Sad: Mala sala SPC "Vojvodina", gledalaca 1.500, sudije Goren (Izrael), Miklošić (Slovenija)

Vojvodina NS seme: Simić, Vučićević, Fundora, Škundrić, Negić, Kovačević, Viecki, Kujundžić, Kostić, Mehić, Radević, Todorović, Rudić, Perić.

Neftohimik: Karyagin, Samunev, Dimov, Pozdniakov, Nikolov, Ivanov, Petkov, Agontsev, Simeonov, Salparov, Hristov, Yakovlev, Petrov, Kartev.