Izvor: Danas / Fotografija: Ilustracija/mojnovisad.com

Vozači saniteta sutra protestuju jer su nezadovoljni uslovima rada
Udruženi sindikati Srbije "Sloga" najavili su za ponedeljak, 4. septembra, u 11.59, protest ispred Vlade Srbije kada će se vozači saniteta okupiti kako bi iskazali nezadovoljstvo zbog trenutnih uslova rada, posebno zbog niskih plata i loših radnih uslova.
U saopštenju se navodi, da će pre početka protesta, predstavnici sindikata zajedno sa predstavnicima vozača saniteta predati zahteve predsednici vlade Ani Brnabić, a između ostalog tražiće poboljšanje materijalnog statusa, isplatu dnevnica, regulisanje prekovremenog rada i beneficirani radni staž.
Takođe se zahteva da sanitetska vozila mogu prolaziti kroz crveno svetlo pod specifičnim uslovima, prenosi "Danas".
− Cilj ovog skupa je ne samo ukazivanje na nepravilnosti i neadekvatne uslove rada, već i podizanje svesti o važnosti uloge vozača saniteta u zdravstvenom sistemu. Okupljeni će čekati pred Vladom odgovor do 14 časova o eventualnom prijemu ili sastanku, a ukoliko njihovi zahtevi ne budu uslišeni, vozači su spremni na radikalnije korake u izražavanju svog nezadovoljstva − stoji u saopštenju.
Ovaj članak još uvek nije komentarisan