16°C
Petak, 15. maj 2026. Oglašavanje

Vesti | Društvo

·

10.03.2021. u 00:03

Za uređenje Pozorišnog trga izdvojeno preko 378 miliona dinara (FOTO)

Radovi na uređenju dela gradskog jezgra u Novom Sadu počeli su 1. marta, izvođenjem kanalizacione mreže u zoni raskrsnice Jevrejske ulice i Bulevara Mihajla Pupina.

U prvoj fazi radovi će se izvoditi u zoni Pozorišnog trga, Uspenske ulice i dela prolaza između Srpskog narodnog pozorišta i TC “Apolo”.

U ovoj fazi biće urađeno dekorativno i javno osvetljenje, rekonstrukcija podzemnih instalacija, kao i parterno i hortikulturalno uređenje, prenosi portal “NS uživo”. 

Oko zgrade SNP-a će biti postavljene mermerne i behaton kocke, fontana, informacioni displeji, klupe i drugi urbani mobilijar. 

U okviru rekonstrukcije Pozorišnog trga biće zasađeno 25 novih, delimično izraslih stabala, koja će biti smeštena u betonskim jamama kako bi se prečilo nekontrolisano širenje korenja, a koje može da ošteti podzemne instalacije.

Ugovorena vrednost radova je 378.001.144,73 dinara, a rok za završetak je 270 kalendarskih dana, piše “NS uživo”.

Komentari

Još uvek nema komentara.

Preostalo još 500 karaktera

Dešavanja u gradu

Film

15. May

·15:00

·Cineplexx Promenada

Cineplexx Novi Sad – repertoar za petak
Film

15. May

·15:00

·Arena Cineplex

Arena Cineplex – repertoar za petak
Predstava

15. May

·19:00

·SPENS - Sportski i poslovni centar Vojvodina

Dečija predstava “Hrabri krojač” OTKAZANO
Izložba

15. May

·19:00

·Muzej savremene umetnosti Vojvodine

Peščana pomeranja
Predavanje

15. May

·19:00

·Galerija Matice srpske

Razgovor sa umetnikom – Dragomir Ugren
Predstava

15. May

·21:00

·Srpsko narodno pozorište

Zdrav(o) život(e)!