Rajfajzen banka ponovo upozorava klijente na prevaru
Izvor - NULL : Fotografija - Ilustracija/ mojnovisad.com
Rajfajzen banka u Srbiji ponovo je obavestila svoje klijente da je u toku zlonamerna aktivnost slanja imejl poruka kojima se građani pozivaju, prividno u ime ove banke, da potvrde svoje podatke, ili će im u suprotnom “račun biti blokiran”.
Isto je banka učinila i u junu kada su klijenti dobili sličan mejl.
Prevarna poruka sadrži link na kojem je navodno potrebno uneti svoje podatke, navodi se u poruci banke koja naglašava da ova poruka nije potekla od njih, a prenosi “Nova ekonomija”.
Prevarne poruke možete prepoznati po sledećim elementima:
• naslov poruke je “Верификација није завршена”
• pošiljalac je naveden kao “Rbb”, dok se kao njegova imejl adresa pojavljuju adrese u Bugarskoj (sa domena .bg), pojedine adrese u Srbiji (sa domena rbb.rs), kao i adresa info[@]rolraiffesenmoja.com
• od primaoca se traži da klikne na link naslovljen sa “лог ин сада” ili na link “Можете деблокирати свој налог кликом овде!”
• link vodi na stranicu koja nije na domenu @raiffeisenbank.rs
– Naglašavamo da je poruka poslata nasumično, dakle i na primaoce koji nisu klijenti Rajfajzen banke – stoji u saopštenju.
Kako se navodi, u pitanju je pokušaj prevare i zloupotrebe podataka koje klijent dostavi.
Banka je preduzela sve raspoložive mere u cilju rešavanja ovog problema.
U poruci klijentima se podseća da banka nikad neće zahtevati podatke niti njihovo ažuriranje putem imejl poruka sa nepoznatim linkovima.
Izvor: Nova ekonomija
Komentari
Još uvek nema komentara.