Dobro jutro, Novi Sade, grade bahatih, ali i humanih ljudi

Dobro jutro, Novi Sade, grade bahatih, ali i humanih ljudi

Trenutna temperatura u gradu je 7°C a, kako najavljuju meteorolozi, očekuje nas pretežno sunčano vreme sa maksimalnih 12 Celzijusa u toku dana.

Što se tiče biometeorološke situacije, blago smanjenje tegoba mogu osetiti hronični bolesnici, ali se oprez ipak savetuje osobama sa srčanim problemima. Meteoropatske reakcije su moguće u vidu neraspoloženja i glavobolјe

U periodu od 23. februara u sedam sati, do 24. februara u isto vreme, u Betaniji je rođena 21 beba – 11 devojčica i 10 dečaka.

Struje, u toku pre podneva, nemaju delovi Novog Sada, Alibegovca i Čortanovaca, a vodu deo Sremskih Karlovaca, u kojima autobusi do ponedeljka saobraćaju izmenjenom trasom.

Nakon štrajka u GSP-u koji je, za vozače doneo neke pomake, stanje na ulicama Novog sada se, izgleda, opet vraća u "normalu", odnosno – u čekanje, gužve i kašnjenje na posao. 

U GSP-u (baš) ništa novo


Korona presek

Prema poslednjem izveštaju instituta "Batut", u Srbiji je registrovano 4.388 novozaraženih, a od Kovida-19 su zvanično preminula 52 pacijentaUz pomoć respiratora diše 129 obolelihU Novom Sadu je 22. februara zabeleženo 189 novih slučajeva korone. 

Kada u pretraživaču na našem sajtu ukucamo reč "bahato" izađu nam na desetine, a možda i stotine objava, najčešće za bahato parkiranje u gradu, a desi se i poneki "pešak" koji se ponašao bahato na ulici. Često se bunite što ne objavljujemo njihove tablice, ali naš cilj je da ukažemo na neke loše navike Novosađana, a ne da upiremo prstom u pojedince.

Sinoć, na izlasku iz Dunavske ulice, između kioska i kontejnera


S druge strane, jako volimo da "uperimo" prst, ali u pozitivnom smislu, kada se neko iskaže kao veoma sposoban, inteligentan, nadaren, interesantan, a posebno human.

Tako su juče vašu pažnju privukli Nastasja Nedimović, koja je svoje iskustvo sa teškom bolešću usmerila ka cilju da pomogne drugim obolelim i bubnjar Aleksandar Savara Savić koji je našao kreativan način da svoju ljubav prema muzici i psima nekako spoji i to sve da bi pomogao napuštenim životinjama. Veliko bravo za ove ljude, a znamo da ih u našem gradu ima mnogo više. O mnogima smo već pisali, a o ostale humane priče su pred nama.

NOVOSAĐANI: Od najteže dijagnoze do podrške obolelima od raka

Poznati novosadski bubnjar napravio brend kako bi pomogao napuštenim životinjama


Ovih dana, kada se na svetskom nivou dešavaju veoma ozbiljne i opasne stvari, odmor od svakodnevice potražite u dobroj knjizi, šetnji, predstavi, koncertu, a kao i svakog četvrtka, delićemo vam ulaznice za Arenu pa pratite našu Fejsbuk stranicu.

* Sva polja su obavezna (Preostalo 500 karaktera)

Pošalji fotografiju uz komentar (do 2MB)

Ovaj članak još uvek nije komentarisan