LSV-VOJVOĐANI: Kovid bolnica mora prerasti u novosadsku gradsku bolnicu

LSV-VOJVOĐANI: Kovid bolnica mora prerasti u novosadsku gradsku bolnicu

Povodom odluke da Kovid bolnica na Mišeluku postaje dijalizni centar KCV-a, novosadski odbor Lige socijaldemokrata Vojvodine – Vojvođani se oštro protivi toj odluci, te i dalje smatra da Kovid bolnica treba da bude pretvorena u gradsku bolnicu, koja je preko potrebna svim građanima Novog Sada.

Podsećamo da Novi Sad, kao grad od skoro pola miliona stanovnika, do dana današnjeg nema gradsku bolnicu, već se svi Novosađani leče u KCV-u koji je ustanova tercijarne zdravstvene zaštite u kojoj se zbrinjavaju pacijenti iz cele Vojvodine! Kapaciteti KCV-a (fizički i kadrovski) su pred pucanjem, te je odluka da se Kovid bolnica pretvori isključivo u dijalizni centar a ne u gradsku bolnicu i/ili palijativni centar nedopustiva – piše u saopštenju LSV-a.

Kovid bolnica postaće Dijalizni centar KCV-a

Iz ove stranke smatraju da kapaciteti Kovid bolnice dozvoljavaju pretvaranje iste i u gradsku bolnicu i/ili u palijativni centar.

Napominju da su sigurni da bi jedan deo mogao biti i dijalizni centar, a ne da se ovakvom odlukom vlasti građanke i građani Novog Sada opet stavljaju u drugi plan i nakon svih obećanja – da Novi Sad i dalje nema gradsku bolnicu.

Dokle će nam teško bolesni i/ili stari pacijenti umirati po kućama, u bolovima i bez adekvatne zdravstvene nege dostojne čoveka, koju Novosađani plaćaju kroz obavezno zdravstveno osiguranje?! Preispitajte gore navedenu odluku i imajte toliko svesti, savesti i razuma da Novi Sad konačno dobije gradsku bolnicu i rastereti KCV, u korist svih Novosađana, ali i Vojvođana! Novi Sad nije glasao za ovo i znaće to da kazni na sledećim izborima – poručuju u saopštenju do Liga socijademokrata Vojvodine – Vojvođani.

Podsećamo, na otvaranju Kovid bolnice rečeno je da će ona, nakon epidemije, biti pretvorena u Gradsku bolnicu. Krajem prošle godine ministarka zdravlja je izjavila da bi kovid bolnice mogle da postanu centri za palijativnu negu, nakon čega je više puta ponovljeno da još uvek ništa nije odlučeno i da će se uskoro znati za čega će ove bolnice ubuduće služiti. 

FOTO: Otvorena kovid bolnica na Mišeluku, prvi pacijenti stižu danas iz KCV-a 

Kovid bolnice postaju centri za palijativnu negu?

Kada je bolnica na Mišeluku zatvorena za kovid pacijente, rečeno je da će se ona koristiti "za druge potrebe Kliničkog centra Vojvodina":

Kovid bolnica na Mišeluku prestala sa radom 

SSP, PSG, PzP, APV: Umesto Gradske bolnice, Novosađani dobili rupu u budžetu

0
1

* Sva polja su obavezna (Preostalo 500 karaktera)

Pošalji fotografiju uz komentar (do 2MB)
  • IZNOGUD

    pre 697 dana i 16 sati

    Novi Sad treba da ima i Gradsku bolnicu svakako. Samo nemojte da LSV priča šta treba a šta ne...bili ste deo vlasti duži niz godina...pokazali ste se....nemojte više....

    Oceni komentar:
    0
    3