U bivšoj Kovid bolnici na Mišeluku počinje palijativno zbrinjavanje pacijenata

U bivšoj Kovid bolnici na Mišeluku počinje palijativno zbrinjavanje pacijenata

Pokrajinska vlada je saopštila da u prostoru bivše Kovid bolnice na Mišeluku počinje organizovanje palijativnog zbrinjavanja bolesnika, a u rad se pušta i Odsek za mentalno zdravlje u zajednici.

U okviru palijativnog zbrinjavanja pacijenata adekvatno će se pružati medicinska usluga najranjivijim kategorijama bolesnika, odnosno pacijentima obolelim od neizlečivih bolesti, dok će se istovremeno pružati neophodna podrška njihovim porodicama, a sve u skladu sa najnovijim svetskim standardima – navodi se u saopštenju.

U funkciji pružanja palijativne nege u Univerzitetskom Kliničkom centru Vojvodine (UKCV) nalaziće se 50 kreveta za bolesnike, uz obezbeđene dodatne kapacitete za aktivno uključivanje članova porodice u proces lečenja prema preporukama najsavremenijih vodiča za palijativno zbrinjavanje.

Zahvaljujući adekvatnom palijativnom zbrinjavanju pacijenata, Vojvodina će po prvi put dobiti jedan takav vid zdravstvene zaštite, koji će standarde lečenja podići na potpuno novi nivo, ističe Vlada Vojvodine.

Odsek za mentalno zdravlje u zajednici obezbediće viši nivo kvaliteta zaštite mentalnog zdravlja sa kojim se savremena svetska populacija suočava, kroz pružanje usluga i promociju iz domena mentalnog zdravlja i prevenciju mentalnih poremećaja. Na ovaj način će se pružati usluge pacijentima koji zbog svog zdravstvenog stanja zahtevaju psihološku dijagnostiku, opservaciju, grupnu i individualnu psihoterapiju, radnu terapiju, kao i psihosocijalnu podršku u vidu intervencija u kriznim situacijama.

Zdravstvenu delatnost će pružati već postojeći kadar KCV-a, a ove službe će početi sa radom u četvrtak, 10. avgusta. 

Bolnica na Mišeluku takođe je pretrpela štetu u naletima orkanske oluje.

Za hitnu rekonstrukciju bolnice na Mišeluku izdvojeno 24 miliona

Podsećamo, nakon što je u junu najavljeno da će Kovid bolnica na MIšeluku postati Dijalizni centarubrzo je ova informacija dopunjena podatkom da ova bolnica već služi "za potrebe radiologije sa dva CT aparata, dva ultrazvuka i drugom opremom i tako pomaže da se smanji lista čekanja u KCV-u".

Takođe, ovaj objekat je postao privremeni dom dve klinike na period od po godinu dana dok se njihova dva objekta rekonstruišu – Klinike za oftalmologiju, Klinike za ORL, Klinike za maksilofacijalne bolesti, Klinike za urologiju i Klinike za plastičnu hirurgiju.

Kovid bolnica na Mišeluku dobila novu namenu

Kada je bolnica na Mišeluku zatvorena za kovid pacijente, rečeno je da će se ona koristiti "za druge potrebe Kliničkog centra Vojvodina", a nakon toga i da će postati Dijalizni centar.

Na otvaranju Kovid bolnice rečeno je da će ona, nakon epidemije, biti pretvorena u Gradsku bolnicu. Krajem prošle godine ministarka zdravlja je izjavila da bi kovid bolnice mogle da postanu centri za palijativnu negu, nakon čega je više puta ponovljeno da još uvek ništa nije odlučeno i da će se uskoro znati za čega će ove bolnice ubuduće služiti. 

Oceni vest:
0
1

* Sva polja su obavezna (Preostalo 500 karaktera)

Pošalji fotografiju uz komentar (do 2MB)
  • Zvezda

    pre 455 dana i 9 sati

    Ono sto mene interesuje-ko ima pravo uputiti pac.na palijativno lečenje i zbrinjavanje i da li ce kao po Pravilniku pac.imati pravo na boravat samo 2 nedelje?!Kad onda mogu ponovo biti rehospitalizovani?@

    Oceni komentar:
    0
    2