DS: Država je kapitulirala, kraj školske godine mora biti i kraj ove vlasti
Izvor - mojnovisad.com : Fotografija - Ilustracija/ Pixabay.com
Demokratska stranka (DS) ističe da je “iznenadna i skandalozna odluka Vlade Srbije da se školska godina završi u naredna tri radna dana doneta je bez ikakvih konsultacija sa zaposlenima u obrazovanju”.
– Ako premijerka nije konsultovala školske psihologe, učitelje i nastavnike, na osnovu čega je odlučila da donese ovakvu odluku? Da je odmah nakon tragedije 3. maja doneta odluka da se školska godina skrati, onda bi možda i razlozi navedeni u odluci imali nekoga smisla, ali kada se to uradi nakon mesec dana – jasno je da ova odluka isključivo politička – smatra Resorni odbor za obrazovanje DS-a.
Kraj školske godine 6. juna u svim osnovnim i srednjim školama u Srbiji
Oni ističu da je “Vlada Srbije kapitulirala pred nasiljem u školama i stalnim dojavama o bombama, ali i pod pritiskom javnosti koja traži odgovornost za tragične događaje”.
– Po njihovoj logici – ako nema škole, nema ni nasilja ni drugih problema. Obrazovanje im je svakako najveći neprijatelj, a od odgovornosti, ne samo da beže, nego je prebacuju na nastavnike i učenike. Tako će učenici, po prvi put u istoriji obrazovanja, biti u prilici da sami odluče da li će do 20. juna dolaziti u školu ili ne, kako piše u dopisu koje su dobile sve škole. A nastavnici će biti primorani da zaključuju neretko i nerealne ocene, jer neće biti u prilici da održe već zakazane provere znanja. A od septembra ogroman pritisak će biti i na učenicima i na nastavnicima, kako bi nadokadili propušteno gradivo, koje će učenike dočekati na završnim i prijemnim ispitima – napominje DS i dodaje da je Vlada Srbije sada u praksi dokazala da joj je “lakše da ukine školu od Zadruge“.
Shodno tome, Resorni odbor za obrazovanje Demokratske stranke traži da “kraj školske godine bude i kraj ove Vlade Srbije, pa zahteva od Ane Brnabić da momentalno podnese ostavku“.
Komentari
Još uvek nema komentara.