Izvor: mojnovisad.com / Fotografija: Promo EU za tebe

EU Kuhinja: Diplomate iz EU kuvaju na Poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu
Međunarodni poljoprivredni sajam, 91. po redu, održaće se od subote, 18. do četvrtka, 23. maja na Novosadskom sajmu.
Ove godine, Evropska unija preuzima ulogu Partnera Poljoprivrednog sajma, donoseći sa sobom bogat program i jedinstvenu kulinarsku avanturu.
EU kuhinja u EU paviljonu svakog dana od nedelje 19. do srede 22. maja
Program na EU paviljonu možete pogledati na OVOM LINKU, a posebna poslastica ovogodišnjeg Sajma biće EU kuhinja.
Svi posetioci su pozvani da dođu i probaju ukuse različitih evropskih tradicija, koje će pripremati kuvari – diplomate zemalja članica EU. Ovaj jedinstveni gastronomski događaj pružiće posetiocima priliku da uživaju u autentičnim jelima i saznaju više o kulinarskoj baštini Evropske unije.
PROGRAM EU HUHINJE NA SAJMU:
Nedelja, 19.maj
12.45 - 13.30
Vreme ručka sa ambasadorkom Federalne Republike Nemačke u Srbiji
13.45 - 14.30
Vreme ručka sa Poljskom
14.45 - 15.30
Vreme ručka sa zamenicom ambasadora Evropske unije u Srbiji
Ponedeljak, 20. maj
12.30 - 13.15
Vreme ručka sa ambasadorom Evropske unije u Srbiji
13.30 - 14.15
Vreme ručka sa ambasadorom Republike Češke u Srbiji
Utorak, 21.maj
14.00 - 14.45
Vreme ručka sa ambasadorom Republike Francuske u Srbiji
15.00 - 15.45
Vreme ručka sa Holandijom
Sreda, 22.maj
13.00 - 13.45 Vreme ručka sa ambasadorom Republike Austrije u Srbiji
14.30 - 15.15 Vreme ručka sa zamenicom ambasadora Republike Slovačke u Srbiji
Mihajlo
pre 333 dana i 4 sata
Zakuvali su oni nama jos 90-tih, i evo samo sto nismo skuvani.
Zakuvavanje se nekad vrati i kuvaru.
pre 333 dana i 4 sata
Zakuvali su nam i 80-tih, sastankom na Kopaoniku, kada su zahtevali da ubacimo E dodatke u prehrambene proizvode.
Pa danas imao većinom neplodno stanovništvo. U kojoj meri, tek će se ustanoviti. I onda će krenuti bes u narodu.
Činjenica je da prašak koji se uvozi, ne kontroliše svaki put. Po našem lenjom i naivnom običaju, pretpostavlja se da je unutra zaista ono što je deklarisano.
I trpa se u hranu.
A E dodatke proizvode naši neprijatelji, da ne idem dublje, nemamo tu slobodu govora.