FOTO PRIČA: Novi Sad se širi u svim pravcima

FOTO PRIČA: Novi Sad se širi u svim pravcima

Poslednjih petnaestak godina naš grad poprima novo obličje, niču kvartovi i bulevari na obodima grada, ruše se stare kuće, a podižu višespratnice. Ekipa portala Moj Novi Sad obišla je užu teritoriju grada i ispitala gde se sve trenutno gradi.

Podaci "Informatike" pokazuju da u Novom Sadu trenutno živi 290.172 stanovnika, dok na celoj teritoriji grada, s prigradskim naseljima, ima čak 409.596 stanovnika. Ako tu cifru uporedimo sa zvaničnim podacima iz 2011. godine, koji govore da je ukupna brojka 307.800 stanovnika, primetićemo da je za nepunu deceniju broj građana u vojvođanskoj prestonici porastao za skoro 120.000.

Iako se nemali broj Novosađana u proteklom periodu preselio u inostranstvo, trend doseljavanja u naš grad, iz okolnih mesta, drugih gradova Srbije i zemalja regiona, u konstantnom je porastu. Otud i potreba za novim stambenim kompleksima, parkovima i parking mestima.


Gradska četvrt Jugovićevo gradi se punom parom. U blizini ne tako davno izgrađenog stambenog bloka, grade se stanovi za snage bezbednosti. U planu je da se u nove zgrade doseli 10.000 pripadnika Vojske Srbije, Ministarstva unutrašnjih poslova, Bezbednosno-informativne agencije, Ministarstva pravde i svih onih službi koje pripadaju ovom sektoru.Sa druge strane Bulevara Vojvode Stepe, u toku je izgradnja stambeno-poslovnog kompleksa "Park novi residence". Na parceli od 10.000 kvadrata, u neposrednoj blizini parka koji je trebao da bude izgrađen između Nove Detelinare i Novog naselja, biće izgrađeno 466 stanova sa zajedničkim dvorištem, igralištem i podzemnom garažom.Nova Detelinara
iz godine u godinu ubrzano se širi. Na njenoj granici udobno se smestila ulica Branka Bajića koja je dovedena do neprepoznatljivosti. Dužinom obe strane ulice ređaju se zgrada do zgrade, marketi, kafići, restorani i parking mesta.


 

Retke su kuće koje još uvek opstaju na Bulevaru Evrope. Na mestu onih koje su srušene u prethodne dve, tri godine sada rastu velike građevine.Od ugla na kojem je bulevar preseca Futoška ulica, pa sve do kružnog toka koji nas vodi na Liman, videćete kran do krana.Nakon kružnog toka, uz raskrsnicu Bulevara cara Lazara i Ulice cara Dušana dočekaće vas prizor velikog broja zgrada koja se guraju jedna uz drugu, kao u borbi za mesto u prvom redu.Takođe, ako se zaputite u pravcu Ribarskog ostrva ili Šodroša, primetićete neke već gotove višespratnice kao i one koje tek poprimaju svoje obličje.Gradi se i u starijim delovima grada, pa ćete tako na Futoškom putu primetiti kako uz sam klinički centar raste “Vojvođanka“, kod Sajma “Panorama centar“ i još jedna stambena zgrada na uglu Bulevara oslobođenja i ulice Braće Ribnikar, na mestu nekadašnjeg lokala “The pub“.Masovno se gradi se i na Telepu, Podbari, Petrovaradinu, Adicama i Veterniku. Ostaje nam još samo da se nadamo da će se uz ovoliki broj objekata neko dosetiti i da nam obezbedi i malo zelene površine.


Oceni vest:
21
29

* Sva polja su obavezna (Preostalo 500 karaktera)

Pošalji fotografiju uz komentar (do 2MB)
 • Dragan

  pre 1242 dana i 17 sati

  Nek nam je Bog u pomoći..

  Oceni komentar:
  13
  119
 • Milan

  pre 1242 dana i 16 sati

  A sta je sa Klisom ,jos nista na novom bulevaru

  Oceni komentar:
  6
  33
 • Beli

  pre 1242 dana i 15 sati

  I treba da se gradi jos samo da krene malo vise firme proizvodnja da pocne

  Oceni komentar:
  75
  17
 • Kostadin

  pre 1242 dana i 13 sati

  Kao sto su jedne godine sa gradskih pijaca potisnuti domaci prodavci i preprodavci sada se to isto desava na gradskim gradilistima od strane novih osvajaca.

  Oceni komentar:
  9
  43
 • Herakle

  pre 1242 dana i 13 sati

  Beli, ne lupaj. Ovo nije gradnja ovo je urbicid. Sve na ruku Galensa i ostalih tzv investitora. Novi Sad postaje mora za normalan život. Retkost je sresti rođenog Novosađana u ovoj betonskoj džungli. Interes je kao javni ali profit UVEK privatni!

  Oceni komentar:
  15
  81
 • Petar

  pre 1242 dana i 7 sati

  A Telep, ne BUL.PATRIJARHA PAVLA, nego ul. FEJEŠ KLARE?

  Oceni komentar:
  6
  10
 • Pinčika

  pre 1242 dana i 4 sata

  Ovo više nije Novi Sad... ovo je rezultat užasne urbanističke politike. Na sto stanova u zgradi u Podbari, šest parking mesta, a nijedno drvo... Zgrade bez duše, bez biciklane, bez dvorišta , zato što je nezakonito dozvoljena izgrađenost parcele 100% umesto zakonom predviđenih 65%... Još da "Galens" baci oko na neku zgradu u Dunavskoj ulici...

  Oceni komentar:
  9
  92
 • Bari

  pre 1242 dana i 2 sata

  Neka je bog na pomoc novosadjanima mafijasi i dodjosi okupirali novi sad nema vise sta da se kupi ili proda na posten nacin sve fabrike i dobrostojece firme otisle mafijasima u ruke novosadjani postali tudjinci u svom gradu zavukli se u svoje rupe i cute jer vladaju siledjije i lopurde po gradu prednjace agencije za nekretnine samostalni nakupci i gradski budjavani

  Oceni komentar:
  22
  74
 • Talandara

  pre 1241 dan i 16 sati

  Jeste to lepo ali niko u gradu ne pravi garaze jer cemo uskoro da parkiramo auta po drvecu

  Oceni komentar:
  1
  23
 • Joca

  pre 1222 dana i 17 sati

  Koga li ce da usele u te silne stanove? Ocekuju da isele sela i manje gradove ili cemo dobiti "pomoc" iz inostranstva? Svejedno, mislim da onda planiraju bas veliki broj pridoslica.

  Oceni komentar:
  3
  8
 • Luna

  pre 1222 dana i 15 sati

  Sve je to lepo objasnjeno jedino o broju stanovnika u NS stojimo slabo, u kojoj to zemlji u svetu se na osnovu informatike daje broj stanovnika, samo u Srbiji,minimalno jedna petina stanovnistva nije prijavita da stanije u NS u mojoj ulici ljudi stanuju po deset godina i vise a nisu prijaviti nego u drugim gradovima u Srbiji, a i sam cuveni profesor je odavno rekao da NS ima pola miliona stanovnika nego se ta cifra ne svida politicarima jer onda mora se praviti aerodrom,tramvaj,metro i sve ostalo zato spominjanje informatike kao validan dokaz o broju stanovnika je smesan i prevaziden ,hvala

  Oceni komentar:
  3
  17
 • Goran

  pre 1222 dana i 15 sati

  Strašno pa ovo više nije Novi Sad moj grad gde sam se rodio, ovo je neki drugi grad..Grad bez duše, mira i sreće..Sve postaje mesto i profit jednog čoveka ili ....Svi oni koji su nekad samo maštali o njemu postaje noćna mora nas starosedeoca i ovo je nažalost početak kraja iseljavanja iz njega..Moraćemo otići negde gde je mirnije i lepše..Što kažu došli divlji oterali pitome !!!

  Oceni komentar:
  8
  21
 • Milica 92

  pre 1222 dana i 11 sati

  Muz i ja iznajmljujemo nas stan a preselili smo se sa decom u Backu Palanku grad na Dunavu a blizu je. Cene nekretnina povoljne. Nema vise sat vremena trazenje parkinga i stresa u saobracaju svakodnevno. Novi Sad je i dalje lep ali je prenaseljen trebali su razvijati jos nekoliko vecih gradova a ne sve u Beograd i Novi Sad.

  Oceni komentar:
  2
  13
 • Dva loša ubiše Miloša

  pre 1221 dan i 23 sata

  Radikali su posrbili NS i u tome su uspjeli. Usput je lova mafije i kriminalaca upumpana u legalne tokove kroz stanogradnju, a sve to Srbiju udaljava od EU. Cijena kvadrata ne pada jer se radi o lakoj lovi koja je u gotovini mafijaskim poslovima stecena, i njihovi vlasnici mogu cekati na kupce. Tako se gradjevinska mafija izmedju sebe dogovara o cijenama kvadrata. Di to ima da se grade stanovi za 10000' pripadnika vojske, policije i sigurnosnih sluzbi u demokratskom svijetu ? Radikali se tim pokusavaju osigurati onda kada dodje do nemira u vecim gradovima u Srbiji, prije svega Beogradu i NS u. To im nece pomoci na kraju. A to doseljavanje u NS pokazuje stanje u drzavi i propast drustva, jer nije bazirano na proizvodnji, vec na uslugama i mesetarstvu. Dok u HR i SLO prakticno NITI JEDAN veci grad nije dobio veci broj stanovnika, u dva najveca u Srbiji je doslo do velikog porasta broja stanovnika. Tu nije samo rijec o izbjeglicama, jer smo ih i mi imali nemali broj iz BiH, vec o siromatsvu, propadanju drustva i ponajprije o neodgovornosti i nebrizi politicke vrhuske na nacionalnom nivou, ali i njihovih kmetova na lokalnom nivou.

  Oceni komentar:
  8
  14
 • qqlele

  pre 1221 dan i 21 sat

  Plasticne fus zgrade natrpane jedna na drugu. Svaki bulevar ce biti totalno isti. U zadnjih 10 godina grad je postao uzas a bice jos gore. Moderno urbano..

  Oceni komentar:
  4
  13
 • Marija

  pre 878 dana i 12 sati

  Najbolje mesto za zivot u Novom Sadu je Bulevar Patrijarha Pavla ka Bulevaru Bate Brkica.
  Masovno se trazi ta lokacija zbog skoncenttisanisti vise najvecih Marketa u gradu, poste, pijaca, pol.stanica, tererane,obdanista, skole, bazden s termalnom vodom, dobra povezanost sa ostalim delovima grada gradskog saobracsja, dosta zelenila.
  Bukvalno sve je skoncentrisano na par stotina metara.
  Lokacije sa takvim sadrzajima nema bolje u gradu, a istovremdno miran deo, bez buke.
  Predivna lokacija.

  Oceni komentar:
  0
  0